Proton Office

5 x HB Reavis

Biurowiec Postępu 14 w Warszawie
Fab Tax & Accountancy by Bilans SA otworzy swoje kolejne biuro w obiekcie Postępu 14 na Mokotowie.
Pięć umów najmu podpisała firma HB Reavis. Łącznie obejmują one 5000 mkw. powierzchni w obiektach Gdański Business Center i Postępu 14 w Warszawie.

Do grona najemców warszawskich inwestycji firmy HB Reavis dołaczyły Groupe SEB Polska oraz restauracja Joseph’s Bistro&Wine. Z kolei na rozszerzenie dotychczasowej współpracy zdecydowały się firmy KPMG, WebInterpret oraz Fab Tax & Accountancy.

Cztery z pięciu nowych umów dotyczą kompleksu Gdański Business Center (GBC).We wrześniu do  oddanego niedawno do użytku budynku D wprowadzi się firma Groupe SEB Polska, do której należą takie marki jak np. Tefal, Krups, Lagostina czy Rowenta. Firma wynajmie biuro o ponad 1000 mkw. powierzchni. W negocjacjach doradzała firma Colliers International. Z kolei w sąsiednim budynku B działalność rozpoczęła restauracja Joseph’s Bistro&Wine, która stanowi poszerzenie oferty gastronomicznej GBC. Prowadzi ją znany szef kuchni Joseph Seeletso. Na cele restauracyjne został przeznaczony lokal o powierzchni 236 mkw. 

Dodatkowo dwóch z dotychczasowych najemców zdecydowało się na poszerzenie wynajmowanej w budynku A powierzchni. Należą do nich KPMG i WebInterpret. Pierwsza z nich, czyli KPMG to międzynarodowa firma doradczo-audytorska zajmowała od 2015 r. ponad 10 000 mkw., a teraz zdecydowała się na wynajem kolejnych 1500 mkw. W trakcie transakcji była ona reprezentowana przez JLL. Z kolei WebInterpret zdecydowała się na powiększenie o 500 mkw. swojego biura. Tym samym, specjalizująca się w technologiach e-commerce, spółka zajmuje w obiekcie GBC powierzchnię ponad 2500 mkw. Podczas negocjowania warunków najmu WebInterpret reprezentowała firma Savills.

Piąta z ostatnio zawartych przez HB Reavis umów najmu dotyczyła kompleksu biurowego Konstruktorska Business Center. Firma  Fab Tax & Accountancy by Bilans SA na początku października otworzy tu swoje kolejne biuro – Smart Office o powierzchni ponad 1800 mkw. Będzie ono zlokalizowane w biurowcu Postępu 14 na Mokotowie. W transakcji pośredniczyła agencja Walter Herz.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy odnotowaliśmy rosnące zapotrzebowanie na powierzchnię biurową w Warszawie. Szczególnym powodzeniem cieszą się inwestycje pozwalające najemcom zawczasu zabezpieczyć potencjalne poszerzenie powierzchni biurowej w przyszłości. Umowy podpisane przez nas w ostatnim czasie potwierdzają, że na rynku jest zapotrzebowanie na dobrze zaprojektowaną, wysokiej jakości przestrzeń biurową w dobrych lokalizacjach. Taką właśnie powierzchnię oferujemy – mówi Karol Wyka, senior leasing manager w firmie HB Reavis. 

Firma HB Reavis działa w Polsce od 2008 r. Na warszawski rynek powierzchni biurowych dostarczyła już ponad 184 500 mkw. w ramach trzech inwestycji: Konstruktorska Business Center, Gdański Business Center oraz Postępu 14. W realizacji pozostaje kompleks West Station. Powstaje on w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego Warszawa Zachodnia. Obiek zaoferuje 68 500 mkw. całkowitej powierzchni najmu.


0.0
Napisz pierwszy komentarz