Giant

Sprzedane za 186 mln euro

Gdański Business Center
Gdański Business Center
Grupa deweloperska HB Reavis podpisała przedwstępną umowę sprzedaży dwóch budynków kompleksu Gdański Business Center. Jest to jedna z największych tegorocznych transakcji na rynku nieruchomości w Polsce i w całej Europie Środkowo-Wschodniej.

Budynki A i B kompleksu Gdański Business Center nabył Savills Investment Management w imieniu jednego z globalnych funduszy emerytalnych. Grupa HB Reavis sprzedała je za 186 mln euro. Budynki A i B zlokalizowane są w północnej części warszawskiego Śródmieścia i dysponują łącznie 48 000 mkw. powierzchni do wynajęcia.

 

Zakup Gdański Business Center to unikalna okazja inwestycyjna dla funduszu emerytalnego. Nowy inwestor na polskim rynku pozyskał aktywa najwyższej jakości – budynki, które są w pełni wynajęte, atrakcyjnie położone i doskonale skomunikowane. Sprzedaż nastąpiła zaledwie miesiąc po zbyciu naszego londyńskiego projektu 33 Central oraz kilka dni po ogłoszeniu sprzedaży Konstruktorska Business Center w Warszawie. Tegoroczna aktywność HB Reavis pokazuje nie tylko atrakcyjność naszych nieruchomości, ale też zaufanie ze strony inwestorów instytucjonalnych działających w Europie. Nawet pomimo pewnej niepewności panującej po Brexicie, Polska pozostaje cenioną przez nich lokalizacją – komentuje Marian Herman, dyrektor finansowy grupy HB Reavis.

 

Kompleks Gdański Business Center składa się z czterech ukończonych biurowców klasy A o niemal 100 000 mkw. łącznej powierzchni. Na terenie budynków do dyspozycji najemców znajduje się wiele udogodnień, jak np. siłownia, basen, przychodnia medyczna czy centrum handlowe. Gdański Business Center I jest laureatem wielu nagród, w tym m.in. tytułu „Inwestycji Biurowej Roku” w konkursie CIJ Awards 2015, jak również nagrody Prime Property Prize 2014 w kategorii „Inwestycja Roku – Rynek Nieruchomości Biurowych”. Wśród dotychczasowych najemców kompleksu znalazły się m.in.: KPMG, Agencja Nieruchomości Rolnych, SNC Lavalin, Provident, WebInterpret, KMD, Agito, Bank BGŻ BNP Paribas SA czy grupa ubezpieczeniowa Aviva.

 

Przy transakcji na rzecz HB Reavis doradzały: JLL, Cushman & Wakefield i Greenberg Traurig. Rolę doradców Savills Investment Management pełniły firmy: Savills, Clifford Chance oraz K+S Ingenieure.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz