Proton Office

Rekordowa transakcja biurowa w Trójmieście

Należący do firmy Euro Styl biurowiec Tensor w Gdyni
Kompleks biurowy Tensor zlokalizowany jest przy ul. Łużyckiej w Gdyni
Nordea Bank AB Oddział w Polsce wynajął 9 600 mkw. powierzchni. Nowe biuro firma otworzy w należącym do firmy Euro Styl biurowcu Tensor w Gdyni. Jest to największa transakcja na rynku nieruchomości biurowych w Trójmieście w 2016 r.

Czujemy wielką satysfakcję, iż Nordea obdarzyła nas zaufaniem i zdecydowała się wynająć biura właśnie w kompleksie biurowym Tensor. Jako firmie lokalnej bardzo zależy nam na rozwoju naszego regionu i cieszy nas, kiedy udaje nam się nawiązać współpracę z dużym, rzetelnym pracodawcą, który planuje rozwój i zwiększanie zatrudnienia. Jesteśmy przekonani, że pracownicy Nordea docenią zarówno jakość architektury, jak i powierzchni biurowych, które dla nich przygotowaliśmy. Transakcja z Nordea pozwoliła nam właściwie zakończyć komercjalizację Tensora – mówi Mikołaj Konopka, wiceprezes zarządu Euro Styl.

 

Nordea Bank AB Oddział w Polsce zajmuje się świadczeniem kompleksowych rozwiązań z zakresu IT oraz usług finansowych związane ze wsparciem procesów jednostek biznesowych skandynawskiej Grupy Nordea. W Polsce firma funkcjonuje w dwóch lokalizacjach – w Trójmieście i w Łodzi. Pion IT w Gdyni wspiera Grupę Nordea w tworzeniu nowoczesnych usług finansowych dla jej klientów w Skandynawii. Ponieważ rozwijamy się bardzo dynamicznie, poszukiwaliśmy miejsca, które zapewniłoby nam możliwość dalszego wzrostu kadr – dodaje Monika Płocke, dyrektor zarządzający Pionu IT.

 

Nordea Bank AB w Polsce stale się rozwija i, co za tym idzie, zwiększa zatrudnienie. Nowa, większa powierzchnia biurowa pozwala nam stworzyć nowocześnie zaaranżowaną przestrzeń do pracy, podnoszącą komfort działania zarówno zespołów projektowych, jak i każdego pracownika. Pracujący w Trójmieście Pion IT dostarcza kompleksowe usługi IT w obszarze utrzymania oraz rozwoju platform i systemów informatycznych. Wszystkie nowe powierzchnie zostaną przygotowane z udziałem pracowników i mam nadzieję, że będą to najbardziej przyjazne biura w Trójmieście – mówi Mikołaj Ługowski, dyrektor Nordea Bank AB Oddział w Polsce.

 

Do biurowca Tensor firma będzie wprowadzać się etapami. W tym roku zajmie ona jedno piętro w budynku Y, a docelowo również cały budynek Z, który zostanie oddany do użytku w przyszłym roku. W transakcji najemcę reprezentowała międzynarodowa firma doradcza Colliers International.

 

Doradztwo przy wyborze powierzchni dla Nordea Bank AB było złożonym procesem, wymagającym wielowątkowej analizy ze względu na rozbudowaną strukturę i plany rozwoju spółki. Jako Colliers największy nacisk położyliśmy na zapewnienie firmie środowiska pracy najwyższej jakości z uwzględnieniem planowanej ekspansji. Dzięki elastyczności i otwartości właściciela biurowca Tensor – firmy Euro Styl – proces przebiegł w sposób niezwykle profesjonalny. Jest to największa transakcja na rynku nieruchomości biurowych w Trójmieście w 2016 roku – mówi Błażej Kucharski, dyrektor regionalny Colliers International w Trójmieście.

 

Kompleks biurowy Tensor zlokalizowany jest przy ul. Łużyckiej. Docelowo utworzą go trzy nowoczesne budynki biurowe – X, Y, Z – klasy A z częścią usługową na parterze. Całkowita powierzchnia najmu w kompleksie wyniesie 19 750 mkw., z czego biurowiec X dostarcza 4960 mkw., Y zaoferuje 8190 mkw., a Z – 6600 mkw. Do dyspozycji najemców oddanych zostanie 450 miejsc parkingowych.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz