WEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFYI Commercial Consulting logoCity Space logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoPodium Investment logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoTorus logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoPorto Office A Sp. z o.o. logoKontor logoOlivia Business Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoSpectra Development logoINTER-BUD logoTétris Poland logoARTSERVIS sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoVastint Poland Sp. z o.o. logoBusiness House logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoArchicom logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoUNIMOR Development S.A. logoINTERBIURO logoAluprof S.A. logoCOTEX Office Centre logoNowy Styl Group logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Największe centrum badawczo-rozwojowe Mentor Graphics w Europie

Biuro Mentor Graphics Corporation - recepcja (fot. Phil Hutchinson)
Mentor Graphics Corporation wynajął biuro w budynku Silesia Star B w Katowicach. Firma podpisała umowę najmu na 4417 mkw. Klienta w negocjacjach umowy najmu, a także w koordynacji prac aranżacyjnych nowego biura reprezentowała firma Cushman & Wakefield.

Mentor Graphics Corporation jest światowym liderem w dostarczaniu rozwiązań do projektowania sprzętu i oprogramowania elektronicznego. Firma specjalizuje się w automatyzacji projektowania w elektronice i oferuje nowatorskie produkty i rozwiązania (nie tylko oprogramowanie, ale i serwis konsultacyjny dla inżynierów). 

 

Firma Mentor Graphics otworzyła w Katowicach swoje największe centrum badawczo-rozwojowe w Europie. Zatrudnia ono ponad 200 osób. Firma współpracuje także z Politechniką Śląską w Gliwicach. 

 

Projekt dla Mentor Graphics w Katowicach charakteryzował się wieloma niestandardowymi rozwiązaniami. Jednym z głównych założeń było połączenie dwóch pięter wewnętrznymi schodami celem skomunikowania jak największej liczby działów oraz stworzenie przestrzeni do wspólnej pracy czy spotkań. Dodatkowo koordynowaliśmy prace dużego zespołu podwykonawców zatrudnionych na zlecenie najemcy – mówi Michał Jaraczewski, Senior Project Manager, w dziale zarządzania projektami i doradztwa w Cushman & Wakefield.

 

Silesia Star B stanowi drugi etap inwestycji LC Corp przy ul. Uniwersyteckiej 18 w Katowicach. Biurowiec położony w pobliżu ścisłego centrum miasta. Obiekt został oddany do użytku w sierpniu 2016 r. Na poziomie 0 i -1 najemcy i klienci mogą skorzystać z parkingu, a na parterze powstała strefa z punktami handlowo-usługowymi. Budynki Silesia Star wyróżnia prosta i nowoczesna architektura oraz złota kolorystyka okien. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra