Giant

Największe centrum badawczo-rozwojowe Mentor Graphics w Europie

Biuro Mentor Graphics Corporation - recepcja (fot. Phil Hutchinson)
Mentor Graphics Corporation wynajął biuro w budynku Silesia Star B w Katowicach. Firma podpisała umowę najmu na 4417 mkw. Klienta w negocjacjach umowy najmu, a także w koordynacji prac aranżacyjnych nowego biura reprezentowała firma Cushman & Wakefield.

Mentor Graphics Corporation jest światowym liderem w dostarczaniu rozwiązań do projektowania sprzętu i oprogramowania elektronicznego. Firma specjalizuje się w automatyzacji projektowania w elektronice i oferuje nowatorskie produkty i rozwiązania (nie tylko oprogramowanie, ale i serwis konsultacyjny dla inżynierów). 

 

Firma Mentor Graphics otworzyła w Katowicach swoje największe centrum badawczo-rozwojowe w Europie. Zatrudnia ono ponad 200 osób. Firma współpracuje także z Politechniką Śląską w Gliwicach. 

 

Projekt dla Mentor Graphics w Katowicach charakteryzował się wieloma niestandardowymi rozwiązaniami. Jednym z głównych założeń było połączenie dwóch pięter wewnętrznymi schodami celem skomunikowania jak największej liczby działów oraz stworzenie przestrzeni do wspólnej pracy czy spotkań. Dodatkowo koordynowaliśmy prace dużego zespołu podwykonawców zatrudnionych na zlecenie najemcy – mówi Michał Jaraczewski, Senior Project Manager, w dziale zarządzania projektami i doradztwa w Cushman & Wakefield.

 

Silesia Star B stanowi drugi etap inwestycji LC Corp przy ul. Uniwersyteckiej 18 w Katowicach. Biurowiec położony w pobliżu ścisłego centrum miasta. Obiekt został oddany do użytku w sierpniu 2016 r. Na poziomie 0 i -1 najemcy i klienci mogą skorzystać z parkingu, a na parterze powstała strefa z punktami handlowo-usługowymi. Budynki Silesia Star wyróżnia prosta i nowoczesna architektura oraz złota kolorystyka okien. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz