Giant

EKO Nowe umowy najmu w parku biznesowym w Warszawie

Projekt ubiegający się o certyfikat LEED Gold w kategorii nowych budynków biurowych doczekał się kolejnych umów najmu.

Globe Trade Centre S.A. (GTC) wynajął przestrzeń biurową w Platinium Business Park – kompleksie położonym przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Wołowskiej na warszawskim Mokotowie. Inwestycja nie została jeszcze ukończona – w tej chwili trwają prace nad piątym budynkiem, wchodzącym w skład parku biznesowego. Obiekt ten zostal już w 70 proc. wynajęty. Zgodnie z planem, powinien zostać oddany do użytkowania w czerwcu br.

Nowym najemcą piątego budynku została firma VeriFone Poland, specjalizująca się technologiach bezpiecznych płatności elektronicznych. Spółka podpisała umowę najmu na 1100 m kw. powierzchni użytkowej w Platinium Business Park V, co stanowi 10 proc. dostępnej w całym budynku powierzchni najmu.

GTC znalazła również nowego najemcę części budynku Platinium Business Park IV. 410 m kw. wynajął światowy producent systemów ochrony przeciwpożarowej, autriacka spółka Schrack-Seconet (przeciętna powierzchnia jednego piętra w czwartym biurowcu wynosi 1,024 m kw.). Platinium Business Park IV został oddany do użytkowania w zeszłym roku i jest w większości zajęty przez Grupę Aviva.

Cechujący się dużą efektywnością energetyczną budynek Platinium Business Park V zaprojektowała Grupa 5 Architekci studio. Głównym wykonawcą jest Warbud SA.


0.0
Napisz pierwszy komentarz