Giant

Czołowa firma szkoleniowo-doradcza w Gdańsku

Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów wynajęła przeszło 500 m kw. powierzchni w wielofunkcyjnym centrum biznesowym Olivia Business Centre.

Centrum Oliwy to bardzo dogodne dla nas miejsce, z kilku względów. Firma świadczy usługi szkoleniowo-doradcze dla firm, w związku z tym chcemy być w środowisku największego skupiska biznesu na Pomorzu. W naszej branży, działając na styku biznesu i nauki, uczestniczymy w procesie rzeczywistego transferu wiedzy, stąd nie bez znaczenia jest także bliskość Uniwersytetu Gdańskiego. Aby móc dalej dynamicznie się rozwijać, tak na rynku polskim, jak i zagranicznym, potrzebowaliśmy też miejsca o wysokim standardzie, nowoczesnej architekturze i dobrym połączeniu komunikacyjnym – tłumaczy Krzysztof Balcerzak, Wiceprezes Zarządu GFKM.

Firma GFKM jako jedna z pierwszych wyraziła zainteresowanie lokalami w Olivia Business Centre i podjęła negocjacje w tej sprawie. GFKM wynajęła powierzchnię na terenie ukończonego już Olivia Gate. W budowie znajdują się Olivia Point i Olivia Tower.

Inwestor, Maciej Grabski (współtwórca Wirtualnej Polski) docelowo planuje utworzyć na działce o powierzchni 3,5 ha centrum biznesowe z dominującą funkcją biurową, oferujące 120 tys. m kw. powierzchni użytkowej. Wysokość budynków, które wejdą w kształt kompleksu, waha się od 7 do 14 kondygnacji.

Projekt jest realizowany zgodnie z koncepcją biura architektonicznego Konior&Partners. Za kwestie organizacyjne i komercjalizację inwestycji odpowiedzialna jest firma TPS z Gdańska.


0.0
Napisz pierwszy komentarz