Giant

Kliwer przyciągnął producenta Tefala

Na zdjęciu: biurowiec Kliwer w nowej odsłonie
Na zdjęciu: biurowiec Kliwer w nowej odsłonie
Biurowiec Kliwer, na którego komercjalizacje wyłączność ma Savills Polska, w 2011 r. został wynajęty w 40 proc.

Nieruchomość należy do hiszpańskiego funduszu inwestycyjnego, Lighthouse Properties. Pod koniec 2011 r. w biurowcu oferującym 6.140 m kw. ponad 40 proc. dostępnej powierzchni było wynajęte. Ten wynik budynek zawiera podziałowi na moduły biurowe, których wielość waha się od 230 do 300 m kw., chociaż istnieje również możliwość wynajęcia większej powierzchni. Obecnie  Savills Polska ma w swojej ofercie jeszcze dwa takie moduły – jeden o powierzchni 260 m kw., drugi liczący  482 m kw.

Dotychczasowi najemcy przedłużają umowy najmu w budynku. W 2011 r. na taki krok zdecydowały się trzy firmy: producent mięsa SOKOŁÓW S.A., którego zarząd zajmuje 860 m kw. w Kliwerze, Grontmij Polska Sp. z o.o. – grupa inżyniersko-konsultingowa., wynajmująca 260 m wk. oraz działająca w branży spożywczej firma IMCD Polska Sp. z o.o. (560 m kw. pow. najmu).

W 2010 r. biura zostały ponownie wynajęte przez pracownię projektową FGA Fabiński, Gocłowski – Architekci Sp. z o.o. z grupy ECO Classic (260m kw) oraz IMCD Polska Sp. z o.o. (560m kw), firmę działającą w branży spożywczej.

Savills Polska udało się także pozyskać nowych najemców, takich jak producent małego sprzętu AGD Groupe SEB Polska Sp. z o.o. (580 m kw wynajętej pow.), Meritum Bank ICB S.A. (260 m kw. wynajętej pow.), oferujący usługi małym i średnim przedsiębiorcom i ECO Classic Sp. z o.o. (300 m kw.), deweloper działający na rynku mieszkaniowym. Ten pierwszy jest właścicielem wielu znanych marek, do których należą  Tefal, Moulinex, Rowenta, Krups, All-Clad i Logostina.

Pomimo dużej konkurencji ze strony oddawanych do użytku na Mokotowie nowych projektów biurowych, Kliwer cieszy się sympatią najemców. Niewątpliwie ma na to wpływ dogodne połączenie komunikacyjne ze Śródmieściem (tylko 8 minut metrem do stacji „Warszawa Centrum”) i z lotniskiem oraz dbałość właściciela o budynek, jego infrastrukturę i komfort pracy najemców. W biurowcu na bieżąco dokonywane są inwestycje i ulepszenia. Ostatnio zmieniono kolorystykę fasady, dzięki czemu widzialność budynku z ulicy jest dużo większa, odnowiono i przearanżowano główny hol wejściowy oraz hole windowe. W najbliższym czasie zostanie odnowiony podziemny garaż, zmodernizowany system monitoringu (CCTV), a także odnowiona zostanie fasada na poziomie parteru – komentuje Małgorzata Brawura-Biskupska, Senior Negotiator w dziale wynajmu powierzchni biurowych Savills.

Biurowiec Kliwer został wybudowany w 2004 r. Biura wynajmowane są na 12  piętrach budynku. Pod koniec 2013 r. budynek uzyska dodatkowe połączenie z ulicą Nowobukowińską, która aktualnie znajduje się w fazie budowy. Ulica ta ułatwi komunikację między dwoma dzielnicami: Mokotowem i Ursynowem.


5.0
Tagi: Savills
Napisz pierwszy komentarz