Giant

Coraz ciaśniej w biurowcu Corius

Na zdjęciu: budynek Corius ( Okęcie Business Park)
Na zdjęciu: budynek Corius ( Okęcie Business Park)
Na początku czerwca do budynku biurowego Corius wprowadzi się Amber Gold, a miesiąc później do grona najemców dołączą Polskie Porty Lotnicze.

Amber Gold i Polskie Porty Lotnicze będą wynajmować powierzchnie biurowe po sąsiedzku z takimi firmami, jak EGIS i A/S Pandora. Amber Gold wynajmie 2.700 m kw., zaś  Polskie Porty Lotnicze – 1.900 m kw.

Corius to trzeci po biurowcach Nothus i Zephirus budynek w parku biznesowym Okęcie Business Park przy ul. 17 Stycznia w Warszawie. Pierwsze dwa biurowce, wchodzące w skład kompleksu, zostały ukończone w 2008 roku i są całkowicie wynajęte. W budynku Corius na przyszłych lokatorów czeka jeszcze 10 proc. z 1.434 m kw. powierzchni najmu.

Wierzymy, że budynek spełni oczekiwania najemcy, także ze względu na fakt, iż  swoja siedzibę otworzą w nim wchodzące w skład grupy Amber Gold spółki z branży lotniczej. Warto podkreślić, iż Corius jest jedynym budynkiem biurowym w Warszawie, oferującym możliwość obserwacji lotniska wprost z okien biura. Stwarza tym unikalne warunki dla najemców z branży lotniczej – mówi Miłosz Michalski z firmy CBRE – wyłącznego agenta pośredniczącego w tej transakcji.

Zaprojektowany przez APA Kuryłowicz & Associates park biznesowy obecnie przechodzi proces certyfikacji LEED. Wśród atutów budynku należy wymienić podniesione podłogi, podwieszane sufity, dźwiękochłonne uchylne okna czy nowoczesny system zarządzania budynkiem i kontroli. Szczególnego charakteru okolicy nadają stawy i tereny zielone, a najwyższe kondygnacje wieńczą zielone tarasy. Infrastruktura drogowa w rejonie Okęcie Business Park znajduje się w fazie rozbudowy.


0.0
Napisz pierwszy komentarz