Giant

Asseco Poland SA w Wilanów Office Park

Zdjęcie przedstawia jeden z budynków Wilanów Office Park.
Zdjęcie przedstawia jeden z budynków Wilanów Office Park.
Krajowy lider wśród firm z segmentu software house, Asseco Poland SA, zakończył przeprowadzkę do Wilanów Office Park.

Przeprowadzka, będąca wielką operacją logistyczną, trwała od 18 lipca br. Po niemal dwóch tygodniach udało się przenieść ponad 1000 pracowników oraz centrum IT firmy. W Wilanów Office Park Asseco wynajęła 40 tys m kw., z czego połowa stanowi powierzchnię biurową. Dotychczas  software house posiadał kilka biur zlokalizowanych w różnych lokalizacjach Warszawy.

Jak mówi Katarzyna Drewnowska z Asseco Poland: Do tej pory nasi pracownicy w Warszawie byli ulokowani w trzech biurach. Choć odległość pomiędzy nimi nie była duża, to jednak spotkania pracowników z różnych lokalizacji wymagały dodatkowego czasu na dojazd. Wszystkie oddziały w jednej lokalizacji to oszczędność nie tylko czasu, ale również pieniędzy.

Podczas wyboru siedziby spółki, firma zwracała uwagę na lokalizację i funkcjonalność obiektu. Jest to miejsce z dala od zgiełku centrum, ale jednocześnie z łatwym do niego dojazdem, w otoczeniu zieleni i niskiej zabudowy - komentuje Katarzyna Drewnowska. Prócz tego ważnym elementem było rozplanowanie wnętrza budynku - w biurowcu mieścić się będzie największa serwerownia w Polsce. Siedziba firmy została zaprojektowana przez firmę Hermanowicz Rewski Architekci.

Asseco Poland zainwestowało w nową siedzibę ok. 120 mln PLN, z czego ponad 31 mln PLN pozyskanych zostało ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz