City Space logoFYI Commercial Consulting logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoINTER-BUD logoCOTEX Office Centre logoHAVRE Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoPodium Investment logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoSpectra Development logoOlivia Business Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArchicom logoVantage Development S.A. logoBusiness House logoAgrobex Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoTorus logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoNowy Styl Group logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTétris Poland logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoKontor logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

6 edycja konferencji Biurowce w Polsce

Miasto : Warszawa
Miejsce : Hotel Marriot
Data : 23.10.2013 - 24.10.2013
Godzina : 09:00 - 15:00
Status : zakończone
Pobierz Adobe Flash Player
Optymizm deweloperów biurowych już niebawem może ustąpić miejsca czarnemu pesymizmowi – na rynek w najbliższych kilkunastu miesiącach trafią setki tysięcy metrów kwadratowych nowych powierzchni biurowych.

Biurowy kryzys nadpodaży – strach ma wielkie oczy?

Rynek od kryzysu nadpodaży może uratować ożywiony popyt wewnętrzny. Jest on jednak trudny do oszacowania.

Polski sektor nieruchomości biurowych stosunkowo łagodnie przeszedł przez okres globalnego spowolnienia gospodarczego z lat 2009-2010. Po krótkim okresie podażowej suszy deweloperzy optymistycznie ocenili możliwości naszego rynku i odmrozili wstrzymane wcześniej inwestycje, a także rozpoczęli wiele nowych projektów. Według danych firmy doradczej Colliers International, w latach 2013-2014 na polski rynek może trafić nawet milion metrów kwadratowych nowej powierzchni biurowej. Gospodarka jednak zwalnia, a popyt zewnętrzny również jest trochę niższy, niż oczekiwano. Czy nasz rynek biurowy będzie w stanie wchłonąć w najbliższych latach tak wielką podaż nowej powierzchni?

Odpowiedzi na to i inne pytania będą poszukiwać uczestnicy 6. edycji konferencji„Biurowce w Polsce“, organizowanej przez firmę Nowy Adres S.A. To najważniejsze i najbardziej prestiżowe spotkanie branży biurowej w Polsce po raz pierwszy odbędzie się w formule dwudniowej – impreza będzie miała miejsce 23. i 24. października w hotelu Marriott w Warszawie.

W forum konferencji udział weźmie ponad 40 prelegentów reprezentujących pełne spektrum poglądów i opinii oraz blisko 250 uczestników czynnie działających na polskim rynku biurowym. Drugi dzień konferencji otworzy wykład „Bułgaria, Rumunia, Czechy, Ukraina - rywale Polski w walce o najemców z sektora BPO. W czym nas przewyższają, jakie są nasze przewagi?”, który wygłosi jeden z najbardziej uznanych ekspertów europejskiego rynku biurowego – Damian Harrington, regionalny dyrektor działu badań na Europę Wschodnią w firmie Colliers International.

Tego samego dnia dyskutowane będą również kwestie, które do tej pory nie pojawiały się na rodzimych konferencjach, jak np.  dostosowywanie przestrzeniu biurowych do zmian wymuszanych przez upowszechnianie się modelu telepracy czy pola, na jakich starsze obiekty biurowe mogą rywalizować o najemców z najnowocześniejszymi projektami.

Z kolei pierwszy dzień konferencyjny zdominują podsumowania obecnej sytuacji rynkowej oraz kwestie atrakcyjności polskich biurowców jako produktów inwestycyjnych. W panelach dyskusyjnych wezmą udział przedstawiciele największych deweloperów na naszym rynku oraz międzynarodowych firm doradczych. Nie zabraknie również debat z przedstawicielami banków finansujących inwestycje komercyjne. 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Dekerta 18 - duży
mantra