Giant

MOBBING I DYSKRYMINACJA W MIEJSCU PRACY

Lista wydarzeń

Miasto : Katowice
Miejsce :
Data : 21.02.2014
Godzina : 09:00 - 16:00
Status : zakończone
MOBBING I DYSKRYMINACJA W MIEJSCU PRACY

MOBBING I DYSKRYMINACJA W MIEJSCU PRACY
21 lutego 2014 r., Katowice

 

Celem szkolenia jest wykształcenie umiejętności identyfikowania, zapobiegania oraz reagowania na dyskryminację i mobbing u osób zarządzających pracą innych. Uczestnicy poznają także konsekwencje prawne wystąpienia mobbingu w zespole, zasady odpowiedzialności prawnej za mobbing i dyskryminację po stronie pracodawcy oraz rodzaje roszczeń przysługujących pracownikom.

Szkolenie skierowane jest do kadry kierowniczej i menedżerów, specjalistów ds. personalnych oraz wszystkich pracowników, którzy są zaangażowani w procesy związane z zarządzaniem. Zapraszamy także osoby, które w firmach tworzą regulacje związane z procesami kadrowymi i podejmują decyzje w tym obszarze. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z przykładami sytuacji, w których stosowany był mobbing lub nastąpiło naruszenie zasady równego traktowania pracowników oraz skutkami tych działań.

 

W programie

 • Definicja mobbingu i jego znaczenie dla przedsiębiorstwa
 • Obowiązki pracodawcy i osób działających w jego imieniu w zakresie przeciwdziałania mobbingowi
 • Przykłady stosowania mobbingu w miejscu pracy
 • Praktyka i orzecznictwo sądowe dotyczące dyskryminacji i mobbingu w miejscu pracy
 • Definicja i rodzaje dyskryminacji w miejscu pracy
 • Ochrona przed zarzutem naruszenia zasad równego traktowania
 • Różnice między mobbingiem a dyskryminacją
 • Konsekwencje występowania mobbingu i dyskryminacji w miejscu pracy (roszczenia i odszkodowania)
 • Proste recepty na przeciwdziałanie mobbingow i dyskryminacji w pracy

 

Szkolenie prowadzą:

Piotr Krupa - partner w kancelarii KSP Legal & Tax Advice

Specjalizuje się w zagadnieniach z zakresu prawa pracy, oraz w dziedzinie prawa spółek, fuzji, przejęć, restrukturyzacji i innych przekształceń własnościowych. Szef Zespołu Prawa Pracy KSP. Posiada bogate doświadczenie w zakresie indywidualnego i zbiorowego prawa pracy, restrukturyzacji zatrudnienia, systemów wynagrodzeń oraz prawno-pracowniczych aspektów transakcji korporacyjnych. Negocjuje z przedstawicielami pracowników, współtworzy dokumentację pracowniczą, doradza w transgranicznych stosunkach prawno-pracowniczych. Specjalista w zakresie ochrony pracodawców przed roszczeniami opartymi o mobbing i dyskryminację.Dawid Mielcarski – adwokat w kancelarii KSP Legal & Tax Advice

Specjalista w zakresie prawa pracy, prawa nieruchomości oraz prawa spółek. Doradza w kwestiach związanych z zatrudnianiem pracowników, w szczególności w sprawach dotyczących czasu pracy. Reprezentuje przedsiębiorców w sporach z zakresu prawa pracy. Pomaga pracodawcom formułować zasady dobrych praktyk, procedury antydyskryminacyjnne i antymobbingowye, które sprzyjają unikaniu procesów sądowych. Doradza jak chronić się przed roszczeniami opartymi o mobbing i dyskryminację, a w przypadku wystąpienia przez pracowników z takimi roszczeniami służy radą w zakresie zarządzania powstałym sporem oraz reprezentuje klientów przed sądami pracy.

 

Gwarantujemy:

 • Kompleksowy autorski program szkoleniowy
 • Imienny Certyfikat
 • Materiały Szkoleniowe
 • Lunch i przerwy kawowe
 • Ekskluzywne miejsce szkoleniaTermin: 21 lutego 2014, 09:00 - 16:00
Miejsce: Katowice
Cena: 690 zł netto
Przy zgłoszeniu do 31.01.2014r.: 590 zł netto


0.0
Tagi:
Napisz pierwszy komentarz