Giant

Zrównoważone renowacje – druga młodość inwestycji budowlanych

Lista wydarzeń

Miasto : Warszawa
Miejsce : Lord Hotel & Conference Center****
Data : 25.09.2014
Godzina : 09:00 - 16:00
Status : zakończone
Zrównoważone renowacje – druga młodość inwestycji budowlanych

RD bud zaprasza na kolejną odsłonę projektu

Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa

 

25 września 2014 roku w Warszawie w Lord Hotel & Conference Center**** specjaliści z kraju i z zagranicy pochylą się nad zagadnieniem rewitalizacji obiektów budowlanych. Organizatorem konferencji poświęconej tematyce „Zrównoważone renowacje – druga młodość inwestycji budowlanych” jest firma RD bud, która od lat propaguje politykę nowoczesnego budownictwa pozostającego w zgodzie z naturą.

 

Wrześniowa konferencja „Zrównoważone renowacje – druga młodość inwestycji budowlanych” to XII już sympozjum wiedzy organizowane przez firmę RD bud w ramach projektu „Partnerstwo dla zrównoważonego budownictwa”. Zapoczątkowany w 2010 roku cykl spotkań ma na celu zarówno podnoszenie świadomości w kwestii zrównoważonego budownictwa, jak i promowanie horyzontalnej współpracy wszystkich grup zawodowych biorących udział w procesie realizacji inwestycji budowlanych.

 

Zmiany – tylko na lepsze

 

Renowacja inwestycji budowlanych to szansa na przywrócenie świetności ważnym w architekturze miasta obiektom budowlanym pozostającym w użyciu. Proces ten wymaga jednak odpowiedniej wiedzy oraz zastosowania innowacyjnych materiałów i adaptacji rozwiązań instalacyjnych. W upowszechnieniu takiego podejścia pomóc ma organizowana przez firmę RD bud konferencja. W ramach spotkania poruszone zostaną dwa kluczowe aspekty mające wpływ na osiągnięcie standardu budynku niskoenergetycznego – tj. rewitalizacja struktury zewnętrznej oraz powierzchni wewnętrznych obiektu.

Podsumowaniem każdej części będzie panel dyskusyjny, w którym udział wezmą przedstawiciele renomowanych w branży firm i instytucji. Bez wątpienia ciekawym punktem programu będzie również prezentacja pt. „3 Rewolucja Przemysłowa” przygotowana przez przedstawicieli francuskiej firmy NACARAT. Prelekcja stanowić będzie wprowadzenie do warsztatów, podczas których uczestnicy konferencji będą mieli szansę sprawdzić nabytą teorię w praktyce. Staną oni przed wyzwaniem zorganizowania zrównoważonej renowacji na funkcjonujących obiektach. Nad realizacją tego niełatwego zadania czuwać będą gospodarze spotkania oraz goście specjalni – uznane autorytety w dziedzinie zrównoważonego budownictwa z Grupy Rabot Dutilleul.

 

Inicjatywa firmy RD bud znalazła liczne poparcie. Patronat merytoryczny nad konferencją objęły:

  • Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Budownictwa,
  • Polski Instytut Budownictwa Pasywnego i Energii Odnawialnej im. Güntera Schlagowskiego NON PROFIT Sp. z o.o.,
  • Polish Green Building Council,
  • Fundacja Poszanowania Energii.

 

Ideę krzewienia wiedzy na temat zrównoważonego budownictwa wsparły także firmy:

  • Pilkington,
  • Isover,
  • Selena,
  • Armstrong,
  • Zymetric.

 

Partnerami medialnymi konferencji są uznane media branżowe.


0.0
Tagi: RD bud
Napisz pierwszy komentarz