Giant

EKO Dzień ziemi oraz wprowadzenie do DGNB

Lista wydarzeń

Miasto : Warszawa
Miejsce : Polonia Palace Hotel (Al. Jerozolimskie 45)
Data : 23.04.2012 - 01.01.2008
Godzina : 09:00 - 00:00
Status : zakończone
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego (PLGBC) i firma Knauf Insulation 23 kwietnia br. zapraszają na konferencję „ Dzień ziemi oraz wprowadzenie do DGNB”.

Wydarzenie ma na celu dyskusję, której motywem przewodnim będzie zrównoważony rozwój nieruchomości w skali budynku, założeń urbanistycznych i całej aglomeracji miejskiej. Podczas spotkania zostaną omówione trzy sposoby certyfikacji –  LEED, BREEAM i DGNB.

W świetle kurczenia się zasobów naturalnych, kryzysu energetycznego i problemów środowiskowych, także społecznych i ekonomicznych, narodziła się potrzeba szerszego spojrzenia na kwestie związane z budownictwem zrównoważonym. Temat staje się o tyle aktualny, że od 2020 roku wszystkie nowobudowane budynki będą musiały być niemal zero energetyczne, a już teraz od deweloperów i inwestorów indywidualnych wymaga się sporządzania certyfikatów energetycznych. Natomiast sprawy związane z rzetelną certyfikacją odnoszącą się do większości aspektów rozwoju zrównoważonego, są nadal w Polsce niejasne, dlatego szansą na uporządkowanie tej sfery może okazać się odnoszący się do europejskich standardów niemiecki certyfikat DGNB, który zdaje się być najbardziej przejrzystym z wielokryterialnych systemów oceny budynków.

Jednym z elementów konferencji będzie również temat związany z EPD (Environmental Product Declaration), ponieważ należy pamiętać, że zrównoważone budownictwo to nie tylko stawianie energooszczędnych budynków, ale także budowanie ich z ekologicznych materiałów. Przykładem takiego materiału, jest np. wełna mineralna wytwarzana w technologii ECOSE, która nie zawiera formaldehydu, fenolu i akryli – dodaje Ewa Kosmala, pełnomocnik zarządu Knauf Insulation i jeden z prelegentów konferencji.

W konferencji wezmą udział specjaliści z PLGBC (Pan Rafał Schurma z firmy visio |architects and consultants oraz Pan Michał Stangel z firmy ARCA) , Pani Ewa Kosmala; przedstawiciel firmy Knauf Insulation, Czesław Bielecki; architekt z firmy „Dom i Miasto” oraz Dominic Church; specjalista od międzynarodowej wersji certyfikatu DGNB.

Wstęp wolny po uprzedniej rejestracji mailowej: rejestracja@plgbc.org.pl.
Program konferencji do pobrania:
http://www.plgbc.org.pl/images/pdf/earth_day_pl.pdf


0.0
Napisz pierwszy komentarz