Giant

Rozwiązania posadzkowe uszyte na miarę

Posadzki typu terazzo żywiczne (Mondéco Classic) w kantynie w biurowcu firmy Kaufland we Wrocławiu
Posadzki firmy Flowcrete znajdują się w najbardziej prestiżowych biurowcach w Polsce. O początkach firmy, największych realizacjach i planach na przyszłość opowiada Barbara Radziwon, dyrektor zarządzająca Flowcrete Central & Eastern Europe.
Barbara Radziwon, dyrektor zarządzająca Flowcrete Central & Eastern Europe
Barbara Radziwon, dyrektor zarządzająca Flowcrete Central & Eastern Europe

Flowcrete Polska należy obecnie do czołówki producentów posadzek żywicznych w Polsce. Firma otrzymała wyróżnienie miesięcznika „Builder” – „Budowlana Firma Roku 2017”, a Pani została uhonorowana tytułem „Osobowość Branży 2017”. Gratulacje! A jak wyglądały początki Państwa firmy na naszym rynku?

Dziękuję bardzo. Nagrody branżowe to potwierdzenie silnej pozycji firmy Flowcrete na rynku. Jestem dumna z tego, jak bardzo rozwinęliśmy się jako zespół oraz organizacja przez ostanie kilka lat. Zaczynaliśmy działalność w 1994 roku jako biuro handlowe szwedzkiej firmy Perstorp. Wprowadziliśmy na polski rynek oryginalną, szwedzką technologię posadzek żywicznych. Od ponad 15 lat działamy pod nazwą Flowcrete. Nasz zespół tworzą doświadczeni fachowcy techniczni, inżynierowie, architekci i technolodzy produkcji, którzy w razie potrzeby tworzą szyte na miarę rozwiązania dla konkretnych projektów inwestycyjnych. Współpracujemy z zaufanymi partnerami – stworzyliśmy sieć naszych Autoryzowanych Wykonawców w kraju i za granicą. Wysoka jakość naszych produktów i usług sprawia, że posadzki żywiczne Flowcrete znajdują się dzisiaj w najbardziej prestiżowych obiektach biurowych w Polsce, takich jak Warsaw Spire, Q22 czy Alchemia w Gdańsku.

Jedną z Państwa największych realizacji była posadzka na parkingu podziemnym inwestycji Warsaw Spire. Proszę opowiedzieć coś o tym projekcie.

To niezwykle ciekawy projekt. Dostarczyliśmy technologię i materiał do wykonania ponad 73 000 mkw. posadzek Deckshield na wszystkich pięciu kondygnacjach parkingu podziemnego Warsaw Spire, który mieści ponad 1200 miejsc postojowych. Zabezpieczenie płyt betonowych posadzką żywiczną pozwala na przedłużenie żywotności całego budynku. W przypadku najwyższego biurowca w Polsce zaproponowaliśmy technologię dopasowaną do specyficznych rozwiązań konstrukcyjnych, w związku z czym posadzka Deckshield została wykonana w zwiększonej grubości, na warstwie elastycznej membrany z żywicy poliuretanowej. Dzięki estetycznym posadzkom i czytelnym oznaczeniom parking w Warsaw Spire tworzy atrakcyjną wizualnie, przyjazną i bezpieczną przestrzeń.

 

 

Jakimi jeszcze innymi zrealizowanymi projektami w obiektach biurowych mogą się Państwo pochwalić?

Posadzki Deckshield znajdują się na parkingach najbardziej rozpoznawalnych budynków w Warszawie – w Q22, the Tides, Orange Business Park, Eko-Park czy ostatnio Bobrowiecka 8. Działamy jednak na rynku biurowym w całej Polsce. Nasze systemy posadzkowe można znaleźć między innymi w certyfikowanym w systemie LEED na najwyższym poziomie – Platinum – kompleksie Alchemia w Gdańsku, Bonarka for Business i Quattro Business Park w Krakowie, Millenium Towers we Wrocławiu. Dostarczyliśmy też technologię i materiały do wykonania 25 000 mkw. posadzek na parkingu podziemnym w Quadrum Business City w Wilnie – największym kompleksie biurowym na Litwie.

Korzystając z Państwa doświadczenia, proszę powiedzieć, jakie rodzaje posadzek żywicznych najczęściej znajdują zastosowanie w budynkach biurowych?

Zdecydowana większość posadzek żywicznych w biurowcach jest wykonywana na powierzchniach parkingowych, które funkcjonują jako strefa wejścia do budynku i decydują o pierwszym wrażeniu. Poza funkcją estetyczną, posadzki parkingowe zabezpieczają płyty denne i stropowe przed zniszczeniem w wyniku intensywnego ruchu pojazdów oraz działania środków odladzających. Nasz flagowy system przeznaczony do stosowania na parkingach – Deckshield, powstaje na bazie żywicy poliuretanowej. Ma bardzo wysoką elastyczność i zdolność mostkowania pęknięć podłoża oraz dużą odporność na ścieranie. Wyróżnia go przy tym niska zawartość lotnych związków organicznych, co ma znaczenie dla projektów biurowych, które ubiegają się o certyfikaty środowiskowe, takie jak LEED czy BREEAM. W przypadku nowoczesnych biurowców równie ważne jest to, że posadzka Deckshield redukuje hałas pisku opon, co zwiększa komfort wszystkich użytkowników.

Oczywiście posadzki żywiczne w biurach to nie tylko garaże czy pomieszczenia techniczne. Mamy również w ofercie systemy dekoracyjne stosowane w obiektach komercyjnych. Przykładem na to, jak elastyczne są te rozwiązania, jest nasze biuro, które zaaranżowaliśmy w formie showroomu. Można w nim zobaczyć zarówno eleganckie posadzki dekoracyjne typu szlifowane terazzo wykonane w przestrzeniach reprezentacyjnych, efektowne kamienne dywany w salach konferencyjnych, jak i systemy przemysłowe, które nadają wnętrzom industrialny charakter. 

Kilka lata temu świętowali Państwo 20 lat obecności na polskim rynku. To dużo patrząc z perspektywy prowadzenia biznesu. W tym czasie na pewno wiele się zmieniło także w Państwa firmie. Proszę powiedzieć, jakie były największe zmiany, a także jakie są Państwa plany na najbliższą przyszłość?

Tak, to prawda, zorganizowaliśmy z tej okazji huczną imprezę. A w przyszłym roku będziemy obchodzić 25-lecie! Przez ten czas firma Flowcrete przeszła liczne transformacje, zwłaszcza w ostatnich latach dynamiczne się rozwinęliśmy i weszliśmy na rynki eksportowe. Punktem zwrotnym było uruchomienie własnego zakładu produkcyjnego w Warszawie. Dzięki temu jesteśmy w stanie szybciej reagować na potrzeby klientów i w krótszym czasie wprowadzać na rynek nowe produkty. W efekcie obecnie eksportujemy nasze posadzki do 17 krajów, m.in. Rosji, Rumunii, Serbii i Bułgarii. Zwiększyliśmy zatrudnienie do ponad 50 osób. Potrzebowaliśmy więcej przestrzeni, dlatego w ubiegłym roku przeprowadziliśmy się do większego biura, a także przenieśliśmy zakład produkcyjny i magazyn do nowo wybudowanej, dwukrotnie większej hali. Jeżeli chodzi o plany na przyszłość, to zamierzamy kontynuować długoterminową strategię rozwoju, która w ostatnich latach okazała się sukcesem. Cały czas pracujemy nad tym, żeby dostosowywać nasze produkty do zmieniającego się otoczenia i potrzeb inwestorów.

 


4.0
Tagi: Flowcrete
Napisz pierwszy komentarz