PGE Narodowy

Kraków będzie miał kolejny biurowiec

|
Poleczki Business Park to za mało. UBM jest w trakcje wdrażania kolejnego projektu biurowego Alma Tower - tym razem w Krakowie. W planach inwestora jest również certyfikacja obiektu.
Peter Obernhuber
Peter Obernhuber

W swojej ofercie w Polsce mają Państwo cztery obiekty biurowe, wszystkie w Warszawie. Skąd i dlaczego pomysł na biurowiec w Krakowie?

Rynek krakowski jest nam znany z racji wcześniejszych inwestycji: hotelowych – Park Inn i Andel’s oraz mieszkaniowej – Villa Galicja. Widzimy w nim bardzo duży potencjał, stąd decyzja o rozpoczęciu nowego projektu w tym mieście.

Czy badali Państwo rynek, potencjał miasta przed rozpoczęciem inwestycji?

Oczywiście. Przed przystąpieniem do każdego projektu, niezależnie, czy mowa tu o inwestycji komercyjnej, czy mieszkaniowej, analizujemy zarówno samą działkę, jak i chłonność lokalnego rynku. Korzystamy z usług zewnętrznych firm doradczych oraz dokonujemy samodzielnej analizy w ramach struktur naszej firmy.

Czym podyktowana była Państwa decyzja dotycząca wyboru dzielnicy Krakowa?

Dzielnica Prądnik Czerwony to dobrze skomunikowana część Krakowa, zlokalizowana w pobliżu centrum miasta. Znamy jej zalety, ponieważ zrealizowaliśmy w jej obrębie projekt mieszkaniowy Villa Galicja. Uważamy, że Prądnik Czerwony to jedna z najciekawszych i najbardziej rozwijających się dzielnic Krakowa.

Jeden z Państwa obiektów, Poleczki Business Park wyróżniają ekologiczne rozwiązania. Czy w przypadku kolejnej inwestycji również będą się Państwo ubiegać o certyfikację LEED?

Tak, uważamy, że dostosowywanie biurowców do wymagań stawianych przez zrównoważone budownictwo, to w dzisiejszych czasach obowiązek każdego dewelopera. Ponieważ Poleczki Business Park dało nam doświadczenie w certyfikowaniu systemem LEED, pozostaniemy przy nim również w przypadku Alma Tower.

Kiedy planują Pańśtwo rozpocząć budowę?

Budowę Alma Tower planujemy rozpocząć w III lub IV kwartale br. i zakończyć po 18 miesiącach.

Skąd pomysł na nazwę biurowca?

Spółka Alma Market S.A. zajmie ok. 50proc. całkowitej powierzchni, dlatego nazwa obiektu będzie powiązana z nazwą największego najemcy.

Jakie przeznaczenie, oprócz biurowego i handlowego, ma mieć obiekt?

Obiekt Alma Tower będzie głownie przeznaczony pod lokale biurowe, dodatkowo na parterze znajdą się pomieszczenia usługowo- handlowe.

Czy w Państwa planach jest przeniesienie marketu Alma do obiektu?

W Alma Tower będą mieścić się tylko biura spółki Alma Market S.A., nie supermarket.

Jakie na ten moment jest zainteresowanie ze strony najemców?

Obecnie prowadzimy zaawansowane negocjacje z potencjalnymi najemcami na pozostałą powierzchnię (50 proc.).

Przewidują Państwo w najbliższej przyszłości kolejne inwestycje? 

Obecnie rozważamy kolejną inwestycję biurową w Krakowie, jesteśmy na etapie analizowania pewnych propozycji.


0.0
Tagi: UBM Polska
Napisz pierwszy komentarz