Giant

Zaprojektuj swoją Warszawę

Z branży

Właśnie trwa druga edycja konkursu FUTUWAWA organizowanego przez Fundację Puszka. Głównym sponsorem wydarzenia jest Ghelamco.

Konkurs skierowany jest do architektów, projektantów i artystów, którzy poprzez stworzenie koncepcji Warszawy przyszłości mają pobudzić twórcze postrzeganie miasta jako wspólnej przestrzeni wszystkich mieszkańców. Do udziału zaproszeni są uczestnicy z całego świata. Zaprezentują oni swoje projekty, spośród których zostanie wyłoniony najlepszy w zakresie architektury, urbanistyki i sztuki obecnej w przestrzeni publicznej. Udział wziąć mogą zarówno prace gotowe do realizacji, które faktycznie mogą niedługo znaleźć się na mapie miasta, jak i te futurystyczne, nowatorskie czy nawet utopijne.

W pierwszej edycji konkursu projekty zaprezentowały zarówno największe polskie pracownie architektoniczne, jak i zagraniczni oraz polscy artyści, twórcy, studenci i amatorzy. FUTUWAWA otwiera perspektywę patrzenia na miasto jako na przestrzeń niczym nieograniczonego eksperymentu. Jest kolekcją projektów, które czasem uzupełniają, a czasem zupełnie zmieniają czy rozsadzają zastaną rzeczywistość. W zeszłorocznej edycji konkursu Warszawę przyszłości projektowali: największe polskie pracownie architektoniczne i artyści (m.in. Centrala, Kuryłowicz & Associates, Marek Budzyński Architekt, Jarosław Kozakiewicz), twórcy architektury i sztuki ze świata (m.in. ALA Architects, Christian Kerez, Gregor Graf) oraz młode pokolenie studentów i absolwentów. W tym roku czekamy na kolejne nowatorskie i śmiałe koncepty, które rozszerzą nasze myślenie o mieście  – mówią Magda Grabowska i Aleksandra Litorowicz z Fundacji Puszka.

Prace konkursowe zostaną zaprezentowane na portalu futuwawa.pl. Głównym sponsorem konkursu została firma Ghelamco. Myślimy o Warszawie przyszłościowo i chcemy przyczyniać się do jej rozwoju – dlatego wspieramy inicjatywy takie jak FUTUWAWA. Poza tym idea konkursu FUTUWAWA jest bardzo bliska filozofii naszej firmy. Od dawna działamy według zasad zrównoważonego budownictwa, a jednym z jego filarów jest właśnie zrównoważony rozwój miast – informuje Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Projekty nadsyłać można do 15 sierpnia, głosowanie Jury i internautów potrwa do 15 września, a wyniki zostaną ogłoszone 15 października.


0.0
Tagi: FUTUWAWA
Napisz pierwszy komentarz