Giant

Jaka jest przyszłość Warszawy?

Rusza kolejna, trzecia już edycja konkursu FUTUWAWA, w ramach którego architekci i projektanci zaprezentują swoją wizję stolicy.

Projektanci, artyści i architekci już po raz trzeci stają przed szansą zaprezentowania swojej futurystycznej, utopijnej koncepcji urbanistycznej dla Warszawy. Zgłoszenia do tegorocznej edycji konkursu FUTUWAWA, organizowanego przez Fundację Puszka, wysyłać można od 15 maja do 15 lipca. Konkurs wspiera firma Ghelamco.

 

Prace na konkurs wysyłać mogą zarówno polscy, jak i zagraniczni artyści. Celem jest zaprezentowanie najlepszego projektu dla Warszawy przyszłości w kontekście architektury, urbanistyki i sztuki tworzonej dla przestrzeni publicznej. Wcześniejsze edycje wydarzenia wywołały duże zainteresowanie – na portalu futuwawa.pl zaprezentowano ponad 400 oryginalnych, czasem nierealnych projektów, które stanowią podstawę do dyskusji na temat przyszłego rozwoju miasta.

 

FUTUWAWA to konkurs dla tych, którym nie brakuje wyobraźni i którzy chcą zadbać o mądre i innowacyjne formowanie przestrzeni miasta. W dwóch poprzednich edycjach konkursu swoje prace zgłosiły największe polskie pracownie architektoniczne, artyści działający w przestrzeni publicznej, zagraniczni twórcy architektury i sztuki, kolektywy, a także młodzi twórcy, często bez wykształcenia artystycznego, ale ze świetnymi pomysłami – komentuje Magda Grabowska, jedna z organizatorek konkursu.

 

W tegorocznej edycji konkursu można nadsyłać prace w dwóch kategoriach: „Projekt dla Warszawy przyszłości. PORY ROKU” oraz „Projekt dla Warszawy przyszłości”. Zgłoszenia mogą być indywidualne lub grupowe. Nie istnieją właściwie ograniczenia – mogą to być wizualizacje, rzuty, przekroje, grafiki, ale również filmy czy animacje w formacie mp4. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody.

 

Przestrzeń, w której żyjemy, nie może być nam obojętna i powinniśmy mieć na nią wpływ. My także żyjemy tą wizją zmian i nieustanną potrzebą tworzenia nowych, coraz bardziej innowacyjnych projektów – podkreśla Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią. Jako deweloper rozwijamy miasto w sposób zrównoważony i odpowiedzialny, tworzymy nowe trendy, zmieniamy Warszawę. Uczestnicy konkursu mogą nieco bardziej popuścić wodze fantazji, wiec liczymy na wyzwolenie twórczej energii wokół architektury i innowacyjne, kreatywne pomysły. Pamiętajmy, że wszyscy jesteśmy współodpowiedzialni za kształt i jakość przestrzeni miejskiej, w której funkcjonujemy, a przyjazne, estetyczne otoczenie przekłada się na jakość życia mieszkańców miasta – dodaje.

 

Nadesłane prace oceniane będą przez jury i internautów od 1 do 30 sierpnia br. Wyniki zostaną ogłoszone w październiku 2014 r. podczas gali wręczenia nagród.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz