PGE Narodowy

Kompleks B4B wyróżniony

Kompleks Bonarka for Business w Krakowie
Kompleks B4B
Krakowska inwestycja biurowa firmy TriGranit Development Corporation oraz Grupy IPR została laureatem plebiscytu „Kraków – mój dom”.

Nagrodzony pierwszym miejscem w kategorii architektura przestrzeni publicznej kompleks znajduje się w dzielnicy Podgórze Duchackie w Krakowie, przy ul. Puszkarskiej i obecnie składa się z czterech budynków oferujących łącznie 35 000 mkw. powierzchni. Biurowce, znajdujące się w sąsiedztwie centrum handlowego Bonarka City Center, tworzą zwarty układ urbanistyczny wokół przestronnego placu. Jak uznała kapituła konkursu pod przewodnictwem prof. Witolda Cęckiewicza, jest to: rzadki przykład inwestycji komercyjnej, której towarzyszy realizacja przestrzeni publicznej na wysokim poziomie.

 

Wspomniany plac między budynkami ma ok. 6600 mkw. i został urozmaicony fontannami, zielenią, ławkami i dekoracyjnym oświetleniem. Zapewnia on komunikację pieszą między centrum handlowym a biurowcami, stanowiąc jednocześnie miejsce odpoczynku i spotkań. Elementem wyróżniającym kompleks Bonarka for Business jest poprzemysłowy, 100-metrowy komin, nawiązujący do historii tego miejsca.

 

Do istniejących już budynków kompleksu wprowadziły się takie firmy jak m.in.: Alexander Mann Solutions, State Street, Euroclear czy też Lufthansa Global Business Services. Obecnie trwa budowa pierwszego z budynków drugiej fazy (bud. E), który ma być gotowy w pierwszym kwartale 2015 r. i stanie się siedzibą m.in. niemieckiej firmy z branży energetycznej, RWE.

 

Za projekt architektoniczny pierwszego etapu B4B odpowiada pracownia architektoniczna Artur Jasiński i Wspólnicy.

 

Kompleks Bonarka for Business jest esencją tego, do czego w swych działaniach dąży TriGranit – jest to nowa jakość przestrzeni miejskiej przywrócona mieszkańcom miasta. Cieszy nas, że projekt ten, realizowany etapowo już od 2008 roku, nie traci na aktualności i atrakcyjności i zdobywa kolejne nagrody, które są wyrazem nie tylko uznania ze strony szacownej kapituły złożonej z profesjonalistów, ale także potwierdzeniem sympatii ze strony mieszkańców Krakowa – codziennych użytkowników tego miejsca – powiedział Tomasz Lisiecki, Chief Development Officer TriGranit Development Corporation.

 

Plebiscyt „Kraków – mój dom” został zorganizowany przez Urząd Miasta Krakowa i Dziennik Polski.


0.0
Napisz pierwszy komentarz