Giant

Rajza po Kato – wybierz się w podróż po katowickiej architekturze

Z początkiem sierpnia rozpoczyna się kolejna odsłona projektu Rajza po Kato, organizowanego przez Griffin Art Space.

Griffin Art Space zaprasza na kolejną odsłonę projektu Rajza po Kato, tym razem w formie wizualnej podróży po najciekawszych i najważniejszych budynkach miasta. Akcja rozpocznie się pierwszego dnia sierpnia wystawą zdjęć na ogrodzeniu placu budowy Supersamu przy ul. Piotra Skargi 6. Projekt pojawi się również na OFF Festival Katowice, gdzie podczas trzech dni imprezy w specjalnym Pawilonie goście uczestniczyć będą mogli w projekcjach filmów, dyskusjach i warsztatach. W planach są także spacery miejskie szlakiem wyjątkowej architektury miasta.

 

Sierpniowy etap projektu stanowić ma przybliżenie katowickiej architektury. Uwieńczeniem przedsięwzięcia będzie publikacja w 2015 r. unikalnego przewodnika po Katowicach.

 

Wystawa fotografii, która zainauguruje w sierpniu Rajzę po Kato, stworzona została przez Nicolasa Grospierre’a. Ekspozycja Galerii 138 m ma na celu prezentację najbardziej charakterystycznych miejsc w Katowicach, takich jak m.in. osiedla robotnicze Giszowca i Nikiszowca, przykłady modernizmu dwudziestolecia międzywojennego - Pierwszy Drapacz Chmur, a także ikony stylu powojennego - Katowicki Spodek i Osiedle Gwiazdy. Artysta uwiecznił również obecne symbole miasta: Dom Kultury czy też budynek CINiBA.

 

Mecenasem Rajza po Kato jest DH Supersam, natomiast organizatorem Grffin Art Space – powołana przez Griffin Group instytucja wspierająca i promująca sztukę.


0.0
Napisz pierwszy komentarz