PGE Narodowy

Konkurs „Miasta w obiektywie” - zobacz najlepsze fotografie!

Z branży

Pierwsze miejsce w konkursie CBRE zajął Marius Veith za zdjęcie 'Mask od Society'
Zdjęcie Marka Stankiewicza 'Chirurdzy w akcji'
Zwycięzcą konkursu organizowanego przez CBRE został Marius Vieth z Niemiec. Wśród laureatów jest także Polak – Marek Stankiewicz z Lublina.

Do konkursu „Urban Photographer of the Year 2014” napłynęło łącznie 11 500 zgłoszeń z 79 krajów. Prace przedstawiały rozmaite sceny życia i pracy w miastach i miasteczkach na całym świecie – od hałaśliwych ulic Bombaju po spokojne uliczki sprzedawców zamykających na noc swoje stragany.

 

Znajdujący się wśród laureatów Polak, Marek Stankiewicz z Lublina, dzięki zdjęciu 'Chirurdzy w akcji' zdobył jedną z nagród 24-godzinnych - fotografie biorące udział w tej ktegorii przedstawiały każdą godzinę doby z życia miasta. Z tego względu osoby biorące udział w konkursie musieli określić m.in. dokładny czas wykonania zdjęcia.

 

Nagrodą główną w konkursie byłon luksusowe foto-safari w wybranej lokalizacji na całym świecie. Zwycięstwo w konkursie CBRE Urban Photographer of the Year jest dla mnie fantastycznym osiągnięciem. Fotografia uliczna jest moją pasją od wielu lat i wiedziałem, że moje zdjęcie Mask of Society idealnie wpisuje się w temat konkursu ‘Miasta w obiektywie’. Nieustannie szukam nowych inspiracji, a zmieniające się krajobrazy i sceny miejskie stanowią dla mnie coraz to nowe wyzwania – powiedział Marius Vieth, zwycięzca tegorocznej edycji.

 

"Urban Photographer of the Year 2014” to największy na świecie konkurs fotograficzny o tematyce miejskiej. Celem organizatorów jest zachęcenie fotografów, zarówno profesjonalnych jak i amatorów, do uchwycenia kwintesencji życia i pracy w miastach i miasteczkach na całym świecie o każdej porze dnia i nocy.

 

Miasta są siłą napędową działalności biznesowej CBRE – komentuje Paul Suchman, Chief Marketing Officer w CBRE. – Jesteśmy zachwyceni, że mogliśmy poznać i nagrodzić prace tak wielu wspaniałych fotografów, zarówno profesjonalnych, jak i amatorów. Gratulujemy Mariusowi Vieth i dziękujemy wszystkim uczestnikom z całego świata. Jakość nadesłanych prac była naprawdę imponująca i na najwyższym poziomie.

 

W tegorocznym konkursie pojawiły się również kategorie regionalne oraz nowa kategoria dla dzieci, młodzieży i studentów w wieku od 13 do 25 lat. W regionie EMEA (Europie, Środkowym Wschodzie i Afryce) zwycięzcą został Carlos da Costa Branco za zdjęcie pod tytułem ‘Dancing in the Street’, prezentujące policjanta kierującego ruchem ulicznym w Lizbonie. W obszarze Azji i Pacyfiku nagrodę zdobył Ly Hoang Long za fotografię ‘Net Mending’ z kobietami szyjącymi sieci rybackie w Wietnamie, z kolei zdjęcie Johanny Siegmann ‘Buffer Zone’ zwyciężyło w regionie obu Ameryk.

 

Nagrody dla młodych fotografów, przy współpracy z organizacją charytatywną Plan International, otrzymali: Sarah Scarborough (w kategorii 13-15 lat) za zdjęcie pt. ‘A Distant Silhouette’ zrobione w Wenecji oraz Szabolcs Simo (w kategorii 16-25 lat) z Węgier za fotografię ‘Christmas Tram’.


0.0
Tagi: CBRE
Napisz pierwszy komentarz