Giant

Uroczyste spotkanie w OVO Wrocław

Budowa OVO Wrocław w dniu 10 października 2014 r.
OVO Wrocław - wizualizacja
22 października o godzinie 13:00 OVO Wrocław oraz DoubleTree by Hilton organizują spotkanie z okazji wyjścia z ziemi budynku, powstającego przy ul. Podwale 82-91.

Podczas wydarzenia na placu budowy inwestycji odbędzie się przyjęcie z widokiem na projekt, które uświetni występ Tomasza Jędrzejewskiego Quartet. W programie spotkania znalazło się ponadto spotkanie mediów z inwestorami OVO Wrocław i przedstawicielami sieci Hilton Worldwide.

 

Wśród zaproszonych na uroczystość gości, pojawią się:

  • Rafał Dutkiewicz, Prezydent Wrocławia
  • Ulrich Widmer, Vice President Development Central&Eastern Europe Hilton Worldwide
  • Shuckie Ovadiah, Dyrektor Projektu OVO Wrocław
  • Asaf Gottesman, Architekt Koncepcyjny OVO Wrocław
  • Ron Ben Shahar, Inwestor OVO Wroclaw

 

Generalnym wykonawcą OVO Wrocław jest firma Eiffage Polska Budownictwo S.A., która prowadzi prace w systemie design & build, zakładającym, że projekt wykonawczy powstaje równolegle do robót budowlanych, odpowiednio go przy tym wyprzedzając. Elewacja projektu zostanie wykonana z Corianu – plastycznego materiału umożliwiającego nadanie budynkowi opływowej formy. 9-kondygnacyjny budynek osiągnie wysokość 25 metrów nad ziemią i połączy w sobie wiele funkcji: apartamenty, penthouse'y, biura, lokale usługowe, centrum fitness oraz hotel. Projekt budynku został przygotowany przez pracownię Gottesman–Szmelcman Architecture, a jego inwestorem jest spółka Wings Properties, wchodząca w skład grupy deweloperskiej Star Group Poland.

 

Koszt inwestycji OVO Wrocław wynosi 260 mln zł. Ponad 100 mln zapewnił inwestor, a pozostała część zostanie sfinansowana z kredytu udzielonego przez Alior Bank.


0.0
Napisz pierwszy komentarz