Giant

Ghelamco powołało fundację

Ghelamco powołało fundację stawiającą sobie za cel podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez promocję sztuki i kultury
Inauguracja działalności fundacji powołanej przez Ghelamco odbyła się 4 października 2014 r. w amfiteatrze w Parku Sowińskiego
Fundacja Sztuka w Mieście poprzez sztukę i kulturę będzie wzbogacała miejską przestrzeń publiczną.

Inauguracja działalności fundacji powołanej przez Ghelamco odbyła się 4 października 2014 r. w amfiteatrze w Parku Sowińskiego na warszawskiej Woli. Wydarzenie rozpoczął otwarty koncert międzynarodowego zespołu Michała Urbaniaka, rozegrany w ramach Urbanator Days. Jazzmanowi towarzyszył międzynarodowy zespół w składzie: Michael Stewart na trąbce, Femi Temowo na gitarze, Paweł Tomaszewski na klawiszach, Otto Williams na klawiszach, Troy Miller na perkusji oraz raper i performer Andy Nivalle. Gościnnie na estradzie pojawiła się także Mika Urbaniak.

 

Ważnym elementem Urbanator Days były odbywające się dzień wcześniej warsztaty dla młodych muzyków, podczas których prawie 120 osób mogło pod okiem artystów z zespołu Michała Urbaniaka, doskonalić swoje umiejętności. Efekty szkolenia uczestnicy warsztatów zaprezentowali na zakończenie sobotniego koncertu, podczas wspólnego jam session.

 

Fundacja Sztuka w Mieście stawia sobie za cel podnoszenie jakości miejskiej przestrzeni publicznej poprzez promocję sztuki i kultury. Działalność będzie obejmowała organizację wydarzeń, takich jak wystawy, konkursy, koncerty, wykłady czy wydarzenia sportowe.

 

Założenia fundacji wpisują się w strategię firmy Ghelamco, zakładającą dbałość o miejską przestrzeń publiczną, a warto przypomnieć, że spółka realizuje na Woli plac Europejski – przestrzeń zaprojektowaną przez architektów krajobrazu z pracowni Wirtz International. Teren połączy funkcje publiczne i komercyjne, pomieści m.in. amfiteatr, a także specjalnie przygotowany pasaż artystyczny, umożliwiający prezentację własnej twórczości.


0.0
Tagi: Ghelamco
Napisz pierwszy komentarz