EKO Torus Triathlon In Da House

Alchemia - Aquastacja
Fitstacja
Wielofunkcyjny kompleks Alchemia, realizowany w Gdańsku przez firmę Torus stanie się zimową stolicą triathlonu.

28 lutego w części rekreacyjno-sportowej Alchemii odbędą się pierwsze w Polsce indoorowe zawody w triathlonie – Torus Triathlon In Da House, łączące trzy dyscypliny - pływanie, jazdę na rowerze oraz bieganie. Organizatorem wydarzenia jest deweloper Torus.

 

Alchemia to wielofunkcyjny obiekt, który stwarza możliwości rozwoju nie tylko na polu biznesowym, ale także sportowym. Zawodami Torus Triathlon In Da House chcemy zapoczątkować cykl wydarzeń sportowych zachęcających do aktywności fizycznej, a jednocześnie dać możliwość sprawdzenia się w tej trudnej konkurencji w „domowych” warunkach – mówi Monika Brzozowska z firmy Torus.

 

W TTIDH udział weźmie 72 zawodników – zarówno amatorów, jak i zawodowców. Zmaganiom patronuje wielokrotna Mistrzyni Świata w kick-boxingu i boksie, a ostatnio także triathlonistka Iwona Guzowska, której firma Torus towarzyszy już od dłuższego czasu podczas jej indywidualnych startów.

 

Startujący w zawodach uczestnicy podzieleni zostaną na kilka grup: debiutanci, kobiety, mężczyźni, profesjonaliści oraz na kategorie wiekowe. Uczestnicy będą musieli pokonać 750 metrów na basenie, 20 kilometrów na rowerze stacjonarnym oraz 5 kilometrów na bieżni elektrycznej. Swój udział w zawodach zapowiedzieli już m.in.: Jakub Czaja (były Mistrz Europy w biegu na 3000 m z przeszkodami), Daniel Formela (zawodnik MTB, Mistrz Polski w crossduathlonie) i Karolina Gorczyca (aktorka młodego pokolenia).

 

Impreza ma przyczynić się do upowszechnienia triathlonu jako dostępnej dla każdego formy ruchu, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, który powinien być poświęcany na budowę kondycji, wytrzymałości i formy. I edycja zawodów pozwoli na wyłonienie grupy zawodowych sportowców i amatorów, których Torus będzie wspierał podczas największych imprez triathlonowych w Polsce pod szyldem tworzącego się już Torus Triathlon Teamu.

 

Chętni mogą wpisać się na listę poprzez stronę internetową www.torustriathlonteam.pl.

 

Alchemia to wielofunkcyjny kompleks biznesowy zlokalizowany w Gdańsku. I etap inwestycji dostarczył 16 700 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Oprócz tego, na powierzchni 4600 mkw. funkcjonuje ogólnodostępne centrum rekreacyjno-sportowe z basenami, klubem fitness, salą sportową i strefą wspinaczki. Całości uzupełnia restauracja oferująca 4 kuchnie świata. W grudniu rozpoczęła się budowa II etapu inwestycji, który dostarczy ponad 21 000 mkw. powierzchni biurowej oraz ponad 3900 mkw. powierzchni towarzyszącej (usługowej), w ramach której powstać ma centrum medyczne, przedszkole z własnym zieleńcem, a także część handlowo-usługowa. Zakończenie budowy II etapu Alchemii planowane jest na IV kwartał 2015 roku. Cała inwestycja zaplanowana jest łącznie na 4 etapy, w ramach których powstanie 6 wież biurowych z funkcjami dodatkowymi.


0.0
Tagi: Alchemia
Napisz pierwszy komentarz