Torus logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoCOTEX Office Centre logoAluprof S.A. logoBusiness House logoNowy Styl Group logoPodium Investment logoFYI Commercial Consulting logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoCity Space logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoArchicom logoARTSERVIS sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTétris Poland logoDEVCO Sp. z.o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoSpectra Development logoVastint Poland Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoAgrobex Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoPorto Office A Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoINTERBIURO logoVantage Development S.A. logoINTER-BUD logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKontor logoOlivia Business Centre logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Schüco wyznaczyło nowe trendy na BAU 2015

Stoisko firmy Schüco na targach BAU, fot. Schüco
fot. Schüco
Podczas światowych targów architektury, materiałów i systemów budowlanych BAU 2015 swoją ofertę, w tym nowe, zaawansowane rozwiązania dla zrównoważonych powłok budynków prezentowała firma Schüco której stanowisko odwiedziły tysiące profesjonalistów.

Tegoroczne, sześciodniowe targi BAU w Monachium zgromadziły rekordową w półwiecznej historii tej wystawy liczbę odwiedzających – 251 200 osób. Największa na targach ekspozycja Schüco, znajdująca się w hali B1 zajmowała powierzchnię 2412 mkw., na której eksperci firmy prezentowali innowacje w dziedzinie architektury. Stoisko zostało podzielone na pięć obszarów tematycznych, z których każdy odpowiadał idei wystawy, oddanej przez hasło Mieszkać, pracować, żyć.

 

W obliczu nieustannie rosnących wymagań, stawianych przed obiektami użyteczności publicznej i mieszkalnymi, Schüco poprzez swoje innowacja pokazał, że kategorie, takie jak prostota, złożoność, energooszczędność i design nie muszą się wykluczać. W studiach tematycznych Efektywna energetycznie modernizacja, Inteligentna funkcjonalność i Ekskluzywne domy zaprezentowano rozwiązania, pozwalające projektować inteligentne obiekty przyszłości, które będą spełniać kryteria bezpieczeństwa, komfortu, energooszczędności i dobrego wzornictwa. Jedną z nowości była certyfikowana przez Instytut Domów Pasywnych w Darmstadt fasada Schüco FWS 35 PD o szerokości profilu jedynie 35 mm, a także fasada Schüco FWS 60 CV, w której konstrukcja nośna i skrzydło stanowią optyczną całość o szerokości 60 mm, dzięki czemu z zewnątrz nie można odróżnić części otwieranych od stałych. Spójne rozwiązania o panoramicznym designie stanowią gwarancję maksymalnego dostępu światła, oszczędności energii i harmonijnego wyglądu powłok budynku.

 

Z dużym zainteresowaniem spotkały się ponadto nowe okna obrotowe, które jako pierwsze w swojej klasie uzyskują pasywne parametry cieplne i mogą być wykonywane w bardzo dużych rozmiarach. Funkcjonalny mechanizm otwierania zapewnia efektywne wietrzenie i łatwe czyszczenie. Podczas targów po raz pierwszy zaprezentowano również drzwi podnoszono-przesuwne z serii Schüco ASS 60 i Schüco ASS 80.HI, które wyróżnia charakterystyczny dla rozwiązań Schüco transparentny wygląd, wysokie zdolności termoizolacyjne, a także mechanizmy SmartStop oraz SmartClose. W momencie zamykania skrzydło zwalnia ruch przed domknięciem, zapobiegając przypadkowemu przytrzaśnięciu palców.

 

Uwagę gości przykuwały także drzwi uchylno-przesuwne z serii PASK, które teraz zostały zaopatrzone w niski próg spełniający kryteria budownictwa bez barier. Na targach pojawiły się również nowe okucia mechatroniczne Schüco TipTronic Simply Smart, gwarantujące cichszą pracę, opatentowane drzwi wejściowe serii Schüco ADS SimplySmart i ledowy system podświetlania budynku Schüco LightSkin.

 

Na stoisku Schüco nie mogło oczywiście zabraknąć fasad. Zaprezentowano zoptymalizowane systemy Schüco FWS 50/60, które powstały na bazie energooszczędnych fasad FW 50+/60+. Nowe rozwiązanie pozwala na jeszcze łatwiejszą produkcję i montaż fasad budynków przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa, dzięki prefabrykowanym, standardowym komponentom. Prawdziwym hitem wystawy okazała się fasada parametryczna, pozwalająca na tworzenie fasad o skomplikowanej strukturze 3D w dużo szybszy i bardziej ekonomiczny sposób. Kompleksowy program Schüco obejmuje całość procesu – od projektowania, poprzez produkcję, aż po montaż, dzięki czemu fasady, których realizacja wymagała do tej pory dużego nakładu pracy i pieniędzy, mogą być produkowane seryjnie.

 

Kolejnym ciekawym akcentem wystawy były prezentowane w studiu Koncept designu fasady aluminiowe okładziny, które mogą otrzymać dowolną kolorystykę, kształt, motyw wzorniczy, a nawet strukturę. Studyjny projekt może w przyszłości stać się ciekawą alternatywą dla typowych elewacji budynków.

 

Firma Schüco tworzy zrównoważone powłoki budynków, wyróżniające się wysoką efektywnością energetyczna, przyczyniającą się do redukcji emisji CO2 i ochrony konwencjonalnych źródeł energii. Firma oraz jej dywizje - metalowa i PVC-U oferują szeroką gamę produktów do budynków nowych i modernizowanych, zapewniając spełnienie indywidualnych wymagań we wszystkich strefach klimatycznych. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 4 800 pracowników, a w 78 krajach działa 12 000 firm partnerskich, a w 2013 roku osiągnęło roczny obrót w wysokości 1,5 miliarda euro.


0.0
Tagi: Schuco
Napisz pierwszy komentarz
Conrad duży
mantra