Giant

Triathlon w biurowcu? Tylko w gdańskiej Alchemii!

Alchemia - Sportstacja
Już za trzy dni - 28 lutego 2015 roku rusza pierwsza edycja zawodów Torus Triathlon In Da House.

To pierwsze tego typu zawody triathlonowe w Polsce. 72 zawodników stanie do rywalizacji w najbliższą sobotę pod dachem kompleksu biurowego Alchemia w Gdańsku. Uczestnicy będą mieli za zadanie przepłynąć 750 m w basenie, przejechać 20 kilometrów na rowerze stacjonarnym, a następnie pokonać 5 kilometrów na bieżni elektrycznej. Całość zawodów odbędzie się w centrum rekreacyjno-sportowym Alchemii.

 

Alchemia to wielofunkcyjny obiekt, który stwarza możliwości rozwoju nie tylko na polu biznesowym, ale także sportowym. W bezpośrednim otoczeniu biur funkcjonuje strefa basenowa, fitness, a także hala sportowa, stwarzając możliwość także dla triathlonowej rywalizacji. Zawody Torus Triathlon In Da House są kolejnym wydarzeniem, którym chcemy zachęcać do aktywności fizycznej, a jednocześnie dać możliwość sprawdzenia się w profesjonalnej rywalizacji w unikatowych dla tej dyscypliny warunkach – mówi Agata Marzec, zarządzająca centrum rekreacyjno-sportowym Alchemii.

 

Firma Torus, właściciel Alchemii, już od lat wspiera triathlon i polskich zawodników. Pod jej skrzydłami trenuje m.in. Iwona Guzowska – zawodniczka kick-boxingu i boksu, wielokrotnia Mistrzyni Świata tych dyscyplin, od paru lat także triathlonistka. W TTIDH pełni funkcję dyrektora sportowego imprezy.

 

Uczestnicy TTIDH będą podzieleni na 6 kategorii zależnie od stopnia zaawansowania: Debiutanci, Grupa Zielona, Kobiety, Grupa Niebieska, Grupa Czerwona, Pro. Swój udział w potwierdziło 72 zawodników m.in.: aktorka Karolina Gorczyca, zawodniczka triathlonowa Małgorzata Szczerbińska oraz Daniel Formela – kolarz, wielokrotny Mistrz i Wicemistrz Polski MTB, od niedawna także triathlonista. Dla Formela udział w TTIDH jest jednym z etapów przygotowania do udziału w Herballife Triathlon Gdynia – największej w Polsce imprezy trathlonowej. 

 


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz