Giant

Wycieczka na Bałtyk

Bałtyk w kompleksie Roosevelta 22
Bałtyk w kompleksie Roosevelta 22
Podczas “Tygodnia z architekturą” organizowanego przez SARP w Poznaniu będzie można wejść na plac budowy Bałtyku – dużej inwestycji realizowanej w ramach konceptu Roosevelta 22.

Do 13 maja trwają zgłoszenia umożliwiające wejście na plac budowy biurowca Bałtyk. Zwiedzanie odbędzie się 14 maja o godz. 15:00. Podczas wydarzenia będzie można zobaczyć prezentowaną w Concordia Design makietę inwestycji Roosevelta 22 i usłyszeć o idei, przyświecającej twórcom kompleksu. Po inwestycji oprowadzać będą: Tomasz Frycz (Garvest – inwestor) i Wojtek Andrejczyn (PORR – generalny wykonawca).

 

Prace przygotowawcze do poznańskiej inwestycji Bałtyk trwają od połowy listopada 2014 r. Nowoczesny biurowiec stanie przy rondzie Kaponiera, na styku głównych arterii miasta. Obiekt będzie stanowił część kompleksu Roosevelta 22 obejmującego także istniejącą Concordię Design, One Room Hotel oraz Podwórko – plac pełniący funkcje społeczne.  

 

W Bałtyku na 16 piętrach znajdzie się przestrzeń biurowa, restauracyjna oraz taras widokowy z najrozleglejszą panoramą Poznania. Inwestycja została zaprojektowana przez holenderską pracownię MVRDV pod kierunkiem Natalie de Vries we współpracy z polskim biurem NO Natkaniec Olechnicki Architekci. Projekt posiada nieregularny i górujący nad centrum kształt, który z każdego punktu widzenia wygląda nieco inaczej. Koncepcja architektoniczna obiektu nawiązuje do poznańskiego modernizmu.

 

Generalnym Wykonawcą jest firma PORR Polska Sp. z o.o., a Project Managerem - Grontmij Polska Sp. z o.o. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec lutego 2017 roku. Inwestycja dostarczy ok.15 170 mkw., a jej wartość netto szacuje się na 146.995.023 PLN. Udziałowcami inwestycji są: Garvest Real Estate Cooperatief UA oraz Energia Active Sp. z o.o. Sp. k. Powierzchnię biurową w Bałtyku będą zajmowały m.in. firmy KPMG oraz Grontmij, które podpisały już umowy najmu.


0.0
Napisz pierwszy komentarz