Kinnarps 01.06-30.06

Przyszłość warszawskiej architektury

W dniach od 21 maja do 11 czerwca w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Dobrej w Warszawie odbędzie się wystawa „PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ. Architektura Warszawy w projektach”. Partnerem przedsięwzięcia jest firma JLL.

Ekspozycja PLANY NA PRZYSZŁOŚĆ. Architektura Warszawy w projektach jest jedną z największych wystaw architektonicznych w Polsce. Od 21 maja do 11 czerwca będzie można zwiedzać ją codziennie w godzinach 10:00-20:00, wstęp jest wolny. Wystawa organizowana przez Centrum Łowicka została objęta Honorowym Patronatem Prezydent m.st. Warszawy, zaś jej partnerem została firma doradcza JLL.

 

Jest to 20., jubileuszowa edycja wystawy, na której dotychczas pokazano ponad 1900 projektów i planów. Czujemy się wyróżnieni, że mogliśmy zostać partnerem tak znakomitego wydarzenia, które organizowane jest przez Centrum Łowicka – pomysłodawcę Planów na Przyszłość – mówi Aneta Parzuchowska, Dyrektor Marketingu JLL w Europie Środkowo-Wschodniej.

 

Na wystawie prezentowanych jest 99 najnowszych, przygotowywanych do realizacji projektów z 45 warszawskich pracowni architektonicznych. Wśród nich znajdują się biurowce, budynki mieszkalne, obiekty sportowe, handlowe, a także rewitalizacje starych obiektów. Ponadto na wystawie prezentowane będą plany zagospodarowania przestrzennego, nagrody w konkursach architektonicznych, prace dyplomowe studentów architektury oraz makiety, filmy o mieście, architektach i architekturze.

 

Firma JLL od lat angażuje się w życie miast, badamy różne aspekty rozwoju i przemian. W zeszłym roku stworzyliśmy projekt badawczo-społeczny Akupunktura Warszawy. Badanie miało na celu identyfikację miejsc, które w ostatnich latach przeszły największą metamorfozę. Szukaliśmy inwestycji, które przekształcają miasto na naszych oczach oraz mikrolokalizacji z największym potencjałem rozwoju. Inicjatywa spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony mieszkańców Warszawy – komentuje Anna Bartoszewicz-Wnuk, Dyrektor Działu Badań Rynku i Doradztwa JLL.

 

Druga edycja Akupunktury Warszawy rozpocznie się 25 maja. Eksperci z JLL we współpracy z portalem Nowa Warszawa wskazali trzy kategorie, w każdej wybrali po 10 lokalizacji, które następnie zostaną poddane głosowaniu internautów. Głosowanie rozpoczyna się w poniedziałek 25 maja, potrwa do niedzieli - 21 czerwca i jest otwarte dla wszystkich chętnych. 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz