Giant

EKO Do pracy na rowerze

Grupa Capital Park w biurowcu Eurocentrum zorganizowała akcję „Bike to Work” – dla osób, które regularnie będą przyjeżdżać do pracy rowerem, przygotowała specjalne usługi i nagrody.

Od 8 czerwca br. w biurowcu Eurocentrum trwa akcja "Bike to Work", promująca dojazd do pracy rowerem. Jak pokazują statystyki, coraz więcej pracowników biurowych decyduje na korzystanie z tego środka lokomocji – to już ok. 6 proc. osób w Polsce, a trend nadal wykazuje tendencję rosnącą. Jednośladowce  pod względem szybkości, w zakorkowanym mieście wygrywają nawet z pojazdami transportu miejskiego, a ponadto są znacznie tańsze i – co najważniejsze –  wpływają na zdrowie i poprawiają kondycję. Nikogo nie trzeba przekonywać, że jazda na rowerze jest świetną alternatywą dla osób dbających o linię – 20 minut tego typu aktywności pozwala spalić ok. 200 kalorii. Zamiana samochodu na rower jest korzystna przede wszystkim dla pracowników, jednak pozytywnie wpływa ona również na ich pracodawców, wiąże się bowiem z mniejszymi opłatami za miejsca postojowe, a także wpływa na lepsze samopoczucie pracowników.

 

Gorąco popieramy wszelkie akcje i inicjatywy, które mają na celu promocje roweru jako środka komunikacji w mieście! Od 7 kwietnia trwa też nasza kampania "Przesiądź się!", której celem jest pokazanie warszawiakom, że rower jest szybkim, tanim, zdrowym i wygodnym środkiem transportu. Akcja promująca poruszanie się po mieście rowerem ma na celu uświadomienie mieszańcom zalety tego środka transportu. Chcemy zachęcić warszawiaków do wypróbowania roweru w codziennych dojazdach – komentuje Tamas Dombi, Starszy Specjalista z Biura Pełnomocnika m.st. Warszawy ds. Komunikacji Rowerowej.

 

Akcja „Bike to Work” potrwa do 3 lipca br. W ramach przedsięwzięcia odbędzie się m.in. konkurs z nagrodami, smoothie Daily Caffee dla tych, którzy zgodzą się na zdjęcie ze swoim jednośladem czy jabłka za wypełnienie ankiety po przyjechaniu rowerem do pracy. „Bike to Work” w Eurocentrum to również Rowerowe Środy, w czasie których będzie można liczyć m.in. na bezpłatny serwis sprzętu, śniadanie dla rowerzystów i bezpłatne konsultacje trenersko-dietetyczne.

 

Wciąż mało osób zdaje sobie sprawę, że miejsce postojowe dla jednego samochodu to przestrzeń umożliwiająca zaparkowanie aż 10 rowerów. Rower zajmuje też znacznie mniej miejsca na jezdni i nie tworzy korków. Gdyby choć część osób dojeżdżających do centrum samochodem przesiadła się na siodełka, w centrum byłby mniejszy tłok, hałas i spadłby poziom zanieczyszczenia powietrza. Jazda rowerem poprawia kondycję, a często pozwala również zaoszczędzić czas tracony w korkach. Inicjatywa "Bike to Work” Eurocentrum, która stara się o tym wszystkim przekonać pracowników biur zlokalizowanych w ścisłym centrum Warszawy, świetnie wpisuje się w nasze działania i w politykę rowerową miasta – uważa Tamas Dombi.  

 

W Eurocentrum znajduje się 210 miejsc postojowych dla rowerów przed budynkiem oraz w garażu podziemnym, 2 samoobsługowe stacje naprawy rowerów, a także 22 przebieralnie i natryski dla rowerzystów. Ponadto dzięki dofinansowaniu Grupy Capital Park, przed budynkiem została uruchomiona stacja rowerów miejskich – Veturilo. Również pracownicy Eurocentrum promują ekologiczny tryb życia – ochrona porusza się na ekologicznym, elektrycznym rowerze. Od 2015 roku Eurocentrum może pochwalić się certyfikatem Miejsca Przyjaznego Rowerzystom przyznawanego przez warszawską Masę Krytyczną.


0.0
Napisz pierwszy komentarz