Giant

EKO Razem raźniej (i taniej)

Eurocentrum Office Complex - ładowanie pojazdów elektrycznych
Eurocentrum Office Complex
Grupa Capital Park przygotowała nową usługę dla pracowników biurowca Eurocentrum Office Complex. Wesprze ich w carpoolingu, czyli wspólnych dojazdach do pracy.

Eurocentrum Office Complex zaoferowało najemcom nową usługę, dzięki której ich pracownicy w łatwy sposób będą mogli organizować wspólne podróże do i z pracy. Dzięki carpoolingowi zyska środowisko naturalne, pracownicy zaoszczędzą pieniądze, a także będą bardziej zintegrowani.

 

Grupa Capital Park – właściciel i zarządca Eurocentrum – stworzyła system umożliwiający kontakt osobom podróżującym do biura podobną trasą, tak aby zamiast kilkoma pojazdami, mieli możliwość dotrzeć do pracy jednym samochodem. Jest to związane z filozofią firmy, która wspiera wszelkie inicjatywy proekologiczne, a carpooling zmierza do zmniejszenia emisji szkodliwych substancji poprzez zmniejszanie liczby pojazdów. Pracownicy Eurocentrum mogą wziąć udział w projekcie rejestrując się na utworzonej w tym celu platformie, do której dostęp jest poprzez stronę budynku, lub korzystając z utworzonego w tym celu standu przy recepcji obiektu – wyjaśnia Kinga Nowakowska, Dyrektor Operacyjna Grupy Capital Park.

 

Carpooling stanowi alternatywę dla tradycyjnych sposobów samodzielnego podróżowania, poprzez współdzielenie auta. Głównym powodem korzystania z tej usługi jest chęć zmniejszenia zużycia benzyny, ale także pozytywny wpływ na środowisko poprzez obniżenie emisji CO2. Rozwiązanie sprzyja obniżeniu kosztów transportu, ponieważ umożliwia podział kosztów paliwa pomiędzy kilka osób, skutecznie przyczynia się do zmniejszenia korków w zatłoczonych miastach oraz ogranicza problem z parkowaniem. Trudno też nie zauważyć wpływu carpoolingu na integrację podróżujących wspólnie pracowników.

 

Zobacz więcej: Carpooling - sposób na dojazd do pracy

 

Carpooling to kolejna, nietypowa usługa oferowana pracownikom firm wynajmujących powierzchnię w biurowcu Eurocentrum. Dotychczas Capital Park umożliwił im korzystanie z usług profesjonalnego concierge’a, a dzięki akcji „Bike to Eurocentrum” wsparł osoby dojeżdżające do pracy rowerem. Ponadto w maju br. głosami najemców zadecydowano o rozdysponowaniu budżetu partycypacyjnego, który został przeznaczony na dodatkową zieleń wokół budynku. Wszystkie działania są elementem koncepcji Biuro Plus i wychodzenia  naprzeciw potrzebom najemców.

 

W czerwcu 2014 Grupa Capital Park oddała do użytku, w ramach pierwszej fazy inwestycji, dwa budynki kompleksu Eurocentrum – Beta i Gamma, w których znajduje się 42 337 mkw. Druga faza realizacji projektu obejmuje piętnastokondygnacyjny budynek Delta o powierzchni 27 241 mkw. Po ukończeniu budowy drugiej fazy inwestycja będzie jednym z największych, zrównoważonych biurowców w Warszawie. Zaoferuje 69 578 mkw. powierzchni najmu, w tym 67 005 mkw. powierzchni biurowej. Eurocentrum Office Complex zostało wyróżnione precertyfikatem LEED CS Gold.

 

Poniżej przedstawiamy film zachęcający do carpoolingu:

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz