Proton Office

„Ludzie z żelaza” w gdańskiej Alchemii

Blisko 100 zawodników, dwa dystanse, walka o każdą sekundę, ogromne emocje i niesamowity doping kibiców - tak wygląda krótkie podsumowanie II drugiej edycji Torus Triathlon In Da House
W ostatni weekend stycznia br. w gdańskiej Alchemii odbyła się druga edycja Torus Triathlon In Da House (TTIDH), jedynych w kraju zawodów triathlonowych odbywających się zimą i w całości pod dachem.

W ostatni weekend stycznia br. w gdańskiej Alchemii odbyła się druga edycja Torus Triathlon In Da House (TTIDH), jedynych w kraju zawodów triathlonowych odbywających się zimą i w całości pod dachem. Organizacja tego rodzaju zawodów to ogromne wyzwanie dla Torusa oraz wszystkich, którzy to wydarzenie współtworzyli. Tym większa też jest satysfakcja z uzyskanych efektów. Zawodnicy dali z siebie wszystko, a niewielkie różnice na mecie najlepiej obrazują, jak wysoki był poziom sportowej rywalizacji. Niesamowitą atmosferę stworzyli również kibice swoim dopingiem. Wspaniale, że tak wielu włączyło się aktywnie w cel charytatywny „km NA ZDROWIE” samodzielnie pokonując kilometry na rzecz kilkunastoletniej Oli, którą wspieraliśmy podczas tegorocznej edycji TTIDH – komentuje Monika Brzozowska z firmy deweloperskiej Torus, organizatora zawodów TTIDH.

W ubiegłą sobotę o godz. 9.00 wystartowała pierwsza z sześciu grup zawodników startujących na dystansie SPRINT. Początkowo musieli pokonać 750 metrów w basenie (płynąc po 2 osoby na torze), a następnie przebiec na halę sportową, gdzie wsiadali na rowery wpięte w trenażery (specjalne urządzenia umożliwiające stacjonarną jazdę na rowerze). Trasa, którą musieli przejechać wynosiła 20 km. Na sam koniec zawodnikom pozostało jeszcze 5 km biegu na bieżni elektrycznej,

Z kolei o godz. 21.00 na dystansie 1/4 popularnego Ironmana rywalizacje rozpoczęła pierwsza z dwóch grup zawodników. Musieli oni pokonać odpowiednio: 0,95 km w basenie, 45 km na rowerze, 10,5 km na bieżni. Ostatni zawodnicy finiszowali na mecie w okolicach godz. 3 nad ranem.

Kluczowym punktem tegorocznej edycji TTIDH był cel charytatywny - zbiórka pieniędzy na rzecz kilkunastoletniej Oli, której choroba wymaga bardzo kosztownego leczenia. Organizatorzy przewidzieli możliwość aktywnego pokonywania kilometrów na rowerze spinningowym lub bieżni elektrycznej, które następnie zmieniano na złotówki. Organizatorem zawodów TTIDH jest firma Torus, deweloper kompleksu Alchemia.

ZWYCIĘZCY na dystansie SPRINT:

Kategoria K 30- (18 - 29 lat)
1. Alicja Buczkowska
2. Ewa Dębiec
3. Marta Czerwińska i Wiktoria Czerwińska (najbardziej obiecująca zawodniczka - nagroda dodatkowa)

Kategoria K 30+ (30 lat i więcej)
1. Marta Cisowska 
2. Anna Uusissari-Grzelczak
3. Joanna Marciniak

Kategoria M 25- (do 24 lat)
1. Dawid Dybuk (najbardziej obiecujący zawodnik - nagroda dodatkowa)
2. Marcin Szymkun
3. Dawid Bogut

M 35- (25 - 34 lat)
1. Michał Wojnowski
2. Paweł Czajkowski
3. Michał Dzik

M 35+ (35 lat i więcej)
1. Maciej Swinarski
2. Mirosław Nowik
3. Marek Korol

Kategoria PRO
1. Paweł Miziarski
2. Patryk Sawicki
3. Bartosz Banach

ZWYCIĘZCY na dystansie 1/4 Ironman:

Mężczyźni
1. Jacek Gardener
2. Marcin Waniewski
3. Emil Wydarty

Kobiety - wystartowała jedna zawodniczka - Wiesława Stachańczyk


0.0
Tagi: Torus Alchemia
Napisz pierwszy komentarz