City Space logoEcophon Saint-Gobain logoFYI Commercial Consulting logoArchicom logoDorbud S.A. logoTriGranit Corporation logoEcho Investment logoPartner Capital Group logoGhelamco Poland logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoWOMAK HOLDING logoKart Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoLobos Nieruchomości logoNowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoSchüco International Polska logoBusiness House logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoAluprof S.A. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoTorus logoOmnitech Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoCHB14 logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoSawig Invest Group logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoALLCON INVESTMENT logoHexagon logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoGTV Lighting logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Po pracy do parku, czyli przegląd biurowców z łatwym dostępem do zieleni

|
Biurowiec Lobos położony jest w niewielkiej odległości od Parku Lotników Polskich w Krakowie
Szukasz biura w niewielkim biurowcu z łatwym dostępem do zieleni? Poznaj kameralne obiekty położone w pobliżu parków miejskich czy innych terenów zielonych.

Szukasz biura w niewielkim biurowcu z łatwym dostępem do zieleni? Jeśli tak, to zapewne ucieszy Cię to, że w Polsce wciąż rośnie liczba kameralnych obiektów położonych w pobliżu parków miejskich czy innych terenów zielonych.

Spacerem do parku

 

W dynamicznie rozwijającej się dzielnicy Krakowa – Czyżynach zlokalizowany jest biurowiec Lobos. Jest to budynek o 4 kondygnacjach naziemnych zgodny z wymogami certyfikatu LEED na najwyższym poziomie Platinum. Warto jednak zaznaczyć, że dla inwestor biurowca wykazuje troskę zarówno o środowisko naturalne, jak i o środowisko pracy. Już podczas planowania inwestycji brał on pod uwagę stworzenie stymulującego otoczenia, dlatego też obiekt położony jest w niewielkiej odległości (zaledwie 5 minut) od Parku Lotników Polskich. Park ten jest jednym z największych parków w Krakowie, a to przecież właśnie typu miejsca sprzyjają podnoszeniu wydajności pracy, ponieważ pozwalają na rekreację i wypoczynek pracowników.

 

Blisko dwóch terenów zielonych powstaje także kolejny krakowski biurowiec, czyli obiekt Kalwaryjska 33. Kalwaryjska 33 to 4-kondygnacyjny budynek biurowo-usługowo-handlowy o ponad 4000 mkw. całkowitej powierzchni. Pracownicy tego obiektu na miejsce odpoczynku po pracy mogą wybrać Planty im. Floriana Nowackiego lub Park im. Wojciecha Bednarskiego. Planty im. Floriana Nowackiego stanowią zielony obszar znajdujący przy ujściu Wilgi do Wisły i są najstarszym parkiem Podgórza. Park im. Bednarskiego to miejski park krajobrazowy z widokiem na miasto. Leży on w obrębie starej części Podgórza i powstał w otoczeniu dawnego kamieniołomu. Można do niego dojść m.in. właśnie od strony ul. Kalwaryjskiej. 

 

Również w stolicy, która wielu osobom kojarzy się jedynie z wieżowcami i ruchliwymi ulicami można znaleźć biurowce o kameralnym charakterze. Przykładem może być obiekt C12A zlokalizowany na warszawskiej Woli między ulicami Górczewską i Obozową. Ten projekt deweloperski realizowany przez Spółkę Satoria Group oferuje niemal 9000 mkw. wysokiej klasy powierzchni biurowej usytuowanej na sześciu kondygnacjach. Biurowiec C12A znajduje się w sąsiedztwie rozległych terenów zielonych, takich jak m.in. Park Moczydło oraz Lasek na Kole. Zapewniają one spokój i wyciszenie, przy jednoczesnej bliskości centrum miasta.

 

Biurowiec otoczony zielenią 

 

 

Na Dolnym Śląsku również nie brakuje inwestycji otoczonych zielenią i pozwalających zarazem na pracę w kameralnych obiektach. Przykładem może być zarządzany przez firmę Devco zespół biurowy klasy A, czyli Wrocławski Park Biznesu przy ul. Strzegomskiej. Oferuje on biura w niskiej, kameralnej zabudowie, które otoczone są zielenią. Firmie Devco podczas tworzenia tego miejsca przyświecała idea przegotowania miejsca dla biznesu, które pozwoli nie tylko pozwoli na intensywną pracę, ale będzie także przestrzenią przyjazną, odpowiednią do odpoczynku. Wrocławski Park Biznesu stanowi układ dwunastu budynków, fontanny położonej w centrum oraz wszechobecnej zieleni, a na jego terenie znajduje się m.in. restauracja, boisko do koszykówki czy stół do ping-ponga. 

 

  • 1
  • 2
Napisz pierwszy komentarz
My Hive - gif 13 luty - 13 kwietnia
mantra