Wokół biurowca

|
Ogrody przy biurowcach Business Garden
Zagospodarowanie terenu wokół biurowca to obecnie ważna kwestia. W sąsiedztwie obiektów biurowych powstają boiska sportowe, ścieżki rowerowe oraz ogrody (które często aranżowane są także na dachach). Czy jest to skuteczny sposób na przyciągnięcie najemców?


 
Na zielone otoczenie biurowca decydują się również inwestorzy nowo powstających obiektów. Taka sytuacja ma miejsce np. w przypadku kompleksu biurowego Podium Park. W ramach tej inwestycji powstaną tereny zielone o łącznej powierzchni 5000 mkw. Projekt zakłada przygotowanie dwóch zielonych dziedzińców. Na terenach roślinnych powstaną karmniki, poidełka i hotele dla owadów, a kompleks zostanie wzbogacony o strefę urban farming oraz dwa dwukondygnacyjne łączniki ze strefą zieloną na tarasach.

Taras na dachu

Niestety nie zawsze teren wokół biurowca jest na tyle duży, by mógł w nim postać ogród. W takich przypadkach inwestorzy decydują się np. na tworzenie zielonych stref na dachach obiektów. Tego typu rozwiązanie będzie zastosowane m.in. w biurowcu ONYX BUSINESS POINT w Pile. Na dachu obiektu powstanie taras, który nie tylko będzie służył jako miejsce relaksu, ale może być także przeznaczony na spotkania biznesowe czy integracyjne. Strefa tarasowa ONYX BUSINESS POINT dedykowana jest dla najemców oraz gości restauracji. Na powierzchni blisko 300 mkw. zaprojektowano pergolę osłaniającą od słońca, przytulne siedziska, zadaszoną część barową z kuchnią letnią oraz strefy zieleni.

Z myślą o sportowcach

Niekiedy teren wokół biurowca aranżowane są z myślą o osobach aktywnych fizycznie. Wokół kompleksów biurowych coraz częściej powstają przeróżne strefy sportu (jak chociażby we wspomnianych wcześniej kompleksach Business Garden). Patrząc na ofertę nowoczesnych biurowców można odnieść wrażenie, że infrastruktura dla rowerzystów to wręcz niemal podstawowe wyposażenie obiektu biurowego. Parkingi, szatnie i prysznice dla dostępne są w wielu budynkach, a firmy chętnie promują aktywność fizyczną oraz dojeżdżanie do pracy na rowerach. Infrastruktura dla rowerzystów jest niezwykle ważna w przypadku biurowców, które znajdują się w pobliżu ścieżek rowerowych. Przykładem może być biurowiec SkyRes Warszawska, który znajduje się w odległości 10 m od ścieżki rowerowej. 

 

Coraz więcej inwestycji biurowych cechuje dbałość o otoczenie projektu, ponieważ najemcy przykładają wagę do jakości otoczenia budynku. W związku z tym inwestorzy tworzą wokół biurowców m.in. strefy zieleni, sportu czy ogólnootwarte place. Miejsca te często są dostępne również dla okolicznych mieszkańców, dzięki czemu pełnią one funkcję miastwórczą.
 

  • 1
  • 2

5.0
Napisz pierwszy komentarz