Podium Investment logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSpectra Development logoForbo Flooring Systems Polska logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoARTSERVIS sp. z o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoUNIMOR Development S.A. logoVantage Development S.A. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAluprof S.A. logoKontor logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoArchicom logoTorus logoFYI Commercial Consulting logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTétris Poland logoNowy Styl Group logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoAgrobex Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoOlivia Business Centre logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoBusiness House logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Andersia Business Centre ukończona

Andersia Business Centre
Zgodnie z planem ukończono budowę Andersia Business Centre w Poznaniu. Pierwszym najemcą jest PricewaterhouseCoopers.

Budowa Andersia Business Centre (ABC) w Poznaniu została zakończona zgodnie z planem. Inwestycja ulokowana jest przy placu Andersa, przy którym zlokalizowane są już takie obiekty jak Andersia Tower i Poznańskie Centrum Finansowe. ABC jest wspólnym przedsięwzięciem Von der Heyden Group oraz Miasta Poznań. Generalnym wykonawcą jest Porr (Polska) S.A.

Trwają negocjacje na temat kilku znaczącym umów najmu. Podpisana została długoterminowa umowa najmu na ok. 800 mkw z firmą doradczą, PricewaterhouseCoopers. Przy transakcji doradzała firma Knight Frank.

Sven von der Heyden, Właściciel Von der Heyden Group, powiedział: Cieszę się, że powtórzyliśmy wielki sukces PFC i Andersii Tower i wygląda na to, że Andersia Business Centre potwierdziła, że udało się już po raz trzeci, choć tym razem w dużo bardziej wymagających warunkach rynkowych. Chciałbym podziękować firmie PricewaterhouseCoopers za to, że ponownie obdarzyła nas zaufaniem i życzymy jej, aby w swoim nowym biurze w ABC czuła się jak w domu – podobnie jak w pierwszym zrealizowanym przez VDHG projekcie biurowym w Warszawie w 1997 r.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 33 mln euro. Andersia Business Centre oferuje 11 200 mkw wysokiej klasy powierzchni biurowej pod wynajem oraz 140 miejsc parkingowych. Za projekt architektoniczny odpowiedzialna była Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich Sp z o.o. Obecnie budynek jest w trakcie certyfikacji LEED.

Jesteśmy przekonani, że ABC nie jest naszym ostatnim słowem przy Placu Andersa w Poznaniu, ponieważ w planach mamy jeszcze jeden projekt w tej lokalizacji – zaznaczył Sven von der Heyden.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra