Park Project II

Le Palais już gotowe i na sprzedaż

Le Palais
Fasada Le Palais
Warimpex zakończył budowę biurowca Le Palais w Warszawie. Podpisana jest już przedwstępna umowa sprzedaży.

Spółka Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG zakończyła budowę warszawskiego biurowca Le Palais. Obiekt zlokalizowany jest w Centralnym Obszarze Biznesu, przy skrzyżowaniu ul. Próżnej i Placu Grzybowskiego. Biurowiec oferuje 5 300 mkw nowoczesnej powierzchni biurowej wraz z powierzchnią handlowo-usługową ulokowaną na parterze.

Komercjalizacją obiektu zajmuje się Jones Lang LaSalle. Obecnie wynajęte jest już 75% obiektu. Dostępnych zostało 450 mkw powierzchni biurowej oraz część przestrzeni handlowo-usługowej na parterze i kondygnacji podziemnej.

Projekt zakładał rekonstrukcję i remont historycznych budynków oraz rozbudowę i powiększenie kompleksu o nowy obiekt. Spółka współpracowała z konserwatorem zabytków oraz władzami miasta.

Franz Jurkowitsch, Prezes Warimpexu, stwierdził: Obejmujący renowację projekt stanowił wyzwanie. Zawdzięcza swój unikatowy charakter bogatej historii kamienic czynszowych przy ul. Próżnej i w jej sąsiedztwie. Mimo licznych wymogów wynikających z ochrony zabytków, faktyczny czas budowy trwał 1,5 roku.

Warimpex chce sprzedać biurowiec Le Palais międzynarodowemu inwestorowi instytucjonalnemu. Przedwstępna umowa kupna-sprzedaży została już podpisana. Planowane sfinalizowanie transakcji wypada na połowę 2013 r.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG jest spółką inwestycyjno-deweloperską, notowaną na giełdach w Wiedniu i Warszawie. Firma ma siedzibę w Wiedniu. W przeciągu ostatnich 25 lat Warimpex zrealizował projekty rozwojowe w sektorze nieruchomości o łącznej wartości ponad 1 mld euro.


0.0
Tagi: Warimpex
Napisz pierwszy komentarz
Inter-bud Fabryczna - duży
mantra