Kinnarps Polska

Kancelaria K&L Gates pomoże przy sprzedaży akcji PHN

Port Rybacki w Gdyni - inwestycja planowana przez Polski Holding Nieruchomości
Port Rybacki w Gdyni - inwestycja planowana przez Polski Holding Nieruchomości
Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało o wyborze kancelarii prawnej K&L Gates Jamka sp. k. na doradcę przy procesie sprzedaży Polskiego Holdingu Nieruchomości.

Na początku kwietnia 2013 roku Ministerstwo Skarbu Państwa złożyło zamówienie na usługi kancelarii prawnej, która doradzać będzie przy zbyciu akcji Polskiego Holdingu Nieruchomości. Najkorzystniejsza ofertę przedstawiła kancelaria prawna K&L Gates Jamka sp. k. z Warszawy.

Innymi kandydatami, którzy złożyli oferty odpowiadające na ogłoszenie MSP były: Linklaters C. Wiśniewski i Wspólnicy; Baker & McKenzie Krzyżowski i Wspólnicy; DLA Piper Wiater; Weil, Gotshal&Manges – Paweł Rymarz oraz Greenberg Traurig Grzesiak.

Kancelaria K&L Gates jest globalną firmą świadczącą usługi prawne w 48 biurach na całym świecie. W roku 2009 i 2010 przychody K&L Gates przekroczyły wartość 1 miliarda dolarów, przez co kancelaria została uznana przez brytyjski Legal Business za jedną z „najszybciej rozwijających się kancelarii na liście Global 100”.  Firma reprezentuje zarówno międzynarodowe korporacje jak i przedsiębiorstwa średniej wielkości i rozwijające się. Dodatkowo obsługuje uczestników rynków kapitałowych, przedsiębiorców z różnych branż przemysłu oraz podmioty sektora publicznego, instytucje oświatowe, organizacje filantropijne i osoby fizyczne.

Kancelarie biorące udział w zamówieniu ogłoszonym przez Ministerstwo Skarbu Państwa musiały złożyć wadium w wysokości 10 000 zł.

13 lutego 2013 roku Polski Holding Nieruchomości zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Cena otwarcia wyniosła 22,75 zł za akcję. Pierwsza oferta zakończyła się sprzedażą przez Skarb Państwa 25 proc. ogólnej liczby posiadanych akcji. Wartośc oferty PHN wyniosła 238,6 mln zł.

Obecność w gronie spółek notowanych na głównym parkiecie GPW to prestiż, ale również wielka odpowiedzialność. Dołożymy wszelkich starań, aby konsekwentnie realizować strategię rozwoju naszej spółki, rozwijać nasze projekty w sektorze nieruchomości komercyjnych i spełnić oczekiwania naszych akcjonariuszy. Wierzę, że inwestycja w akcje PHN okaże się dla nich trafną decyzją. Jestem przekonany, że status spółki giełdowej oraz zwiększona przez to transparentność sprawi, że Polski Holding Nieruchomości będzie jeszcze lepszym partnerem dla biznesu – skomentował Wojciech Papierak, Prezes Zarządu Polskiego Holdingu Nieruchomości.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Interbiuro - duży
mantra