Assa Abloy

EKO JLLS poszerza działalność

Jones Lang LaSalle poszerza zakres swoich usług w sektorze zrównoważonego budownictwa.

W odpowiedzi na rosnące zainteresowanie deweloperów, właścicieli i zarządców tzw. zielonymi rozwiązaniami wprowadziliśmy do naszej oferty również certyfikację BREEAM-In-Use dla wszystkich rodzajów obiektów już działających na rynku nieruchomości komercyjnych. Tym samym, nasz zespół dostarcza pełen pakiet usług związanych z certyfikacją zarówno budynków istniejących, jak i tych na etapie projektu i realizacji – mówi Regina Gul, LEED AP BD+C, BREEAM Assessor, BREEAM In-Use Auditor, Senior Project Manager w Dziale Zarządzania Projektami, Jones Lang LaSalle.

Firma działa na rynku nieruchomości komercyjnych. Od teraz będzie również przeprowadzać procesy certyfikacji BREEAM In-Use, adresowane do już istniejących obiektów biurowych, handlowych, przemysłowych oraz instytucji. Działanie to podkreśla zaangażowanie firmy w realizację projektów inwestycyjnych zgodnych z ideą budownictwa zrównoważonego.

Dwoma najbardziej znanymi systemami certyfikacji wielokryterialnej budynków na świecie są BREEAM i LEED. Oceniają one zastosowane rozwiązania pod kątem ich wpływu na środowisko i człowieka. Podczas procesu certyfikacji ocenia się między innymi poziom emisji dwutlenku węgla, cykl życia zastosowanych produktów oraz zużycie energii i wody. Systemy BREEAM In-Use oraz LEED EB:OM  pozwalają na ocenę i poprawę standardów także w budynkach już istniejących. Jones Lang LaSalle zajmuje się procesami certyfikacji w obu z nich.


0.0
Napisz pierwszy komentarz