Archicom logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoKontor logoForbo Flooring Systems Polska logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoINTERBIURO logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoOlivia Business Centre logoAluprof S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTorus logoARTSERVIS sp. z o.o. logoVantage Development S.A. logoCity Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoCOTEX Office Centre logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPodium Investment logoBusiness House logoINTER-BUD logoFYI Commercial Consulting logoUNIMOR Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoTétris Poland logoSpectra Development logoAgrobex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Pierwszy najemca Fabryki Grohmana

Prace rewitalizacyjne przy Fabryce Grohmana w Łodzi
Prace rewitalizacyjne przy Fabryce Grohmana w Łodzi
Amber Energia zajmie powierzchnie biurowe w zrewitalizowanej Fabryce L. Grohmana w Łodzi.

Amber Energia Centrum Usług Sp. z o.o. otrzymała pozwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Firma została pierwszym najemcą powierzchni biurowych w zrewitalizowanej Fabryce Ludwika Grohmana, zlokalizowanej przy ulicy Tymienieckiego 22/24.

Nowy najemca należy do grupy Amber Energia S.A., która zajmuje się sprzedażą energii elektrycznej i energetyki odnawialnej. W Łodzi planuje stworzyć ośrodek oferujący usługi dla firm z grupy, takie jak obsługa kadrowo-księgowa, biuro obsługi klienta, zarządzanie bazami danych oraz zarządzanie systemami i infrastrukturą IT. Dodatkowo spółka planuje budowę nowych i rozbudowę istniejących systemów IT oraz serwisów www i portali internetowych na potrzeby działalności firmy.

W ramach nowej inwestycji Amber Energia Centrum Usług do 1 stycznia 2014 roku zatrudni co najmniej 10 pracowników. Spółka zadeklarowała również ponieść wydatki inwestycyjne w wysokości przynajmniej 1 mln zł.

Łódzka specjalna strefa ekonomiczna działa od 16 lat i wydała jak dotąd 224 zezwolenia. W jej ramach przeprowadzono inwestycje o wartości łącznie blisko 10 mln zł, które pozwoliły na utworzenie blisko 26 000 miejsc pracy. Od początku roku w ŁSSE wydano 6 zezwoleń, a zadeklarowane nakłady inwestycyjne osiągną poziom 228 mln zł. Będą one skutkować utworzeniem 430 nowych miejsc pracy, a 1654 miejsc pracy zostanie utrzymanych.

Raporty KPMG z lat 2009-2012 mówią, iż SSE w Łodzi jest jedną z najlepiej ocenianych przez inwestorów w Europie. Według raportu fDi Magazine (Grupa Financial Times) Global Free Zones of the Future 2012/2013 łódzka specjalna ekonomiczna plasuje się na trzecim miejscu w europie i 18 na świecie.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra