PGE Narodowy

Fabryka Grohmana w Łodzi nagrodzona

Z branży

Fabryka Grohmana; fot. Łódzka SSE
Fabryka Grohmana; fot. Łódzka SSE
Zrewitalizowana Fabryka Ludwika Grohmana w Łodzi zwyciężyła w konkursie John Jacob Astor organizowanym w ramach targów EXPO REAL 2013 w Monachium.

Znajdująca się na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Fabryka Ludwika Grohmana odniosła sukces w międzynarodowym konkursie John Jacob Astor, organizowanym przez jedne z największych na świecie targów inwestycyjnych – EXPO REAL 2013 w Monachium. W konkursie wystartowało 39 projektów z całego świata. Ostatecznie rywalizacja zawęziła się do dwóch: Skylabs z Heidelbergu w Niemczech oraz fabryki Grohmana z Łodzi.

Głosowanie odbyło się na stronie konkursu oraz poprzez portale społecznościowe. Ostatecznie wyniki ogłoszono 7 października. Łódzka inwestycja wygrała z przewagą 80 głosów.

Nagrodę wręczaną w Monachium odebrali prezes ŁSSE Tomasz Sadzyński, prezydent Łodzi Hanna Zdanowska, a także Piotr Grabowicz, prezes MCKB, czyli wykonawca rewitalizacji. Wygrana w konkursie zagwarantowała promocję obiektu na tegorocznych Targach oraz opłacone stoisko podczas przyszłorocznej edycji.

Podczas głosowania łodzianie i wielu internautów z całej Polski poświęcili nam rzecz najcenniejszą – swój czas i zaangażowanie. Bez nich nie moglibyśmy tak pięknie współzawodniczyć – spośród 39 projektów z całego świata ostatecznie liczyły się tylko dwa: fabryka Grohmana z Łodzi i Skylabs z Niemiec. Nasz, łódzki projekt zyskał zwolenników także daleko poza Łodzią, z czego jesteśmy dumni. Dziękujemy bardzo i w najbliższym czasie – po spotkaniu z zespołem ŁSSE - postaramy się znaleźć sposób, jak możemy im symbolicznie podziękować. Tym razem to my poświęcimy Łodzianom nasz czas i zaangażowanie – powiedział Tomasz Sadzyński, Prezes Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Fabryka Ludwika Grohmana znajduje się przy ul. Tymienieckiego. Zespół budynków pochodzi z XIX wieku i jest wpisany do rejestru zabytków. Ich renowacja rozpoczęła się w grudniu 2011 roku i objęła rewitalizację istniejących budynków, nadbudowę kondygnacji w dwóch fragmentach inwestycji oraz dobudowę nowego budynku, który został ostatecznie oddany do użytku w czerwcu 2013 roku. Znajdują się w nim sale konferencyjne i szkoleniowe o zróżnicowanej powierzchni. Charakterystycznym elementem kompleksu jest pięciopiętrowa wieża ciśnień. Projekt rewitalizacji obiektu powstał w biurze AGG Architekci Grupa Grabowski.


0.0
Napisz pierwszy komentarz