Assa Abloy

BBI Development oraz Liebrecht & wooD będą wspólnie pracować nad Koneserem

Część biurowa w Centrum Praskim Koneser
Centrum Praskie Koneser: Kordegarda i Budynek Dyrekcji, fot. BBI Development
Realizacja części biurowo-handlowej Centrum Praskiego Koneser przyspieszy – BBI Development zawarła umowę inwestycyjną z Liebrecht & wooD.

W ramach podpisanej przedwstępnej umowy inwestycyjnej firmy BBI Development oraz Liebrecht & wooD (L&W) wspólnie zrealizują biurowo-handlową część Centrum Praskiego Koneser. W umowie określono warunki współpracy, harmonogram oraz warunki późniejszej sprzedaży inwestycji po jej zakończeniu.

Cieszymy się z udziału w projekcie KONESER i jesteśmy przekonani, że nasza dotychczasowa, owocna współpraca z BBI Development stanowi doskonały fundament sprawnej realizacji handlowo-biurowej części tej inwestycji – komentuje Marc Lebbe, Dyrektor Zarządzający Liebrecht & wooD.

2 września 2013 roku fundusz inwestycyjny L&W rozpocznie kompleksowe badanie Due Diligence. W ciągu czterech tygodni inwestor zobowiązał się do przedstawienia wstępnego raportu. Jeśli jego wynik okaże się negatywny, lub też strony nie dojdą do porozumienia co do wyników badania, to otrzymają możliwość odstąpienia od umowy.

Liebrecht & wooD zobowiązał się do finansowania bieżących kosztów przedsięwzięcia, w tym prac projektowych prowadzonych przez zależną od BBI Developmet spółkę Juvenes Projekt. Finansowanie będzie odbywać się jeszcze przed podpisaniem ostatecznej umowy inwestycyjnej, w formie pożyczek, których wysokość nie przekroczy 9 mln zł.

Realizacja inwestycji uzależniona jest również od uzyskania odpowiednich zgód i decyzji banku finansującego, a także zdobycia w terminie pozwoleń na budowę poszczególnych budynków oraz zamknięcia sprzedaży projektu Nowy Plac Unii.

Wkład Liebrecht & wooD w projekt ma wynieść około 55 mln zł, natomiast BBI Development zagwarantuje grunt oraz około 21,8 mln zł. Inwestycja w 70 proc. finansowana będzie z kredytu bankowego. L&W otrzymała również możliwość zakupu inwestycji po jej zakończeniu.

Zakończenie realizacji Centrum Praskie Koneser planowane jest na 2017 rok, a wartość inwestycji szacowana jest na 450 mln zł. Inwestycja zlokalizowana jest w Warszawie, przy ul. Ząbkowskiej 27/31, na terenach dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek Koneser. W ramach projektu powstanie ponad 300 mieszkań, 22 000 mkw. powierzchni biurowej oraz 22 500 mkw. powierzchni handlowo-usługowej.

Od ponad czterech lat z powodzeniem współpracujemy z firmą Liebrecht & wooD przy innym projekcie, dlatego cieszymy się, że będziemy mogli po raz kolejny połączyć siły przy tej wyjątkowej inwestycji - podsumowuje Michał Skotnicki, Prezes BBI Development. Koneser, nad którym pracowaliśmy przez ostatnich kilka lat, ma wszystkie niezbędne cechy, by stać się wizytówką tej części Warszawy - dodaje.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Kamil :
Już wcześniej widziałem wizualizacje Konesera, a niedawno miałem okazję zobaczyć na żywo odnowioną kordegardę i rzeczywiście wygląda to na dobrą robotę. Poza tym BBI zrobiło już dużo ambitnych projektów, które im się udały, np. Rezydencja Foksal, więc o jakość nie trzeba się obawiać.
20 sierpnia 2013 17:38