Interbiuro - duży

Helaba finansuje zakup Mokotów Nova

Mokotów Nova, zakupiony za 121 mln euro przez Tristan Capital Partners
Mokotów Nova, zakupiony za 121 mln euro przez Tristan Capital Partners
Niemiecki bank Helaba udzielił pożyczki funduszowi Curzon Capital Partners III LP na zakup warszawskiej inwestycji biurowej Mokotów Nova.

Helaba udzielił 75 mln euro pożyczki na przejęcie nieruchomości biurowej Mokotów Nova w Warszawie. Kredytobiorcą jest fundusz Curzon Capital Partners III LP, zarządzany przez Tristan Capital Partners. Nabył on w ostatnim czasie kompleks Mokotów Nova, należący poprzednio do firmy Ghelamco.

Kompleks Mokotów Nova został ukończony w 2012 roku i znajduje się w sercu Mokotowa. Składa się z dwóch połączonych budynków, ułożonych w taki sposób, aby tworzyły cztery osobne części. Oferuje ponad 40 000 mkw. powierzchni biurowej klasy A oraz 1000 miejsc parkingowych na trójpoziomowym parkingu podziemnym. Projekt zdobył certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good, jest również partnerem programu Komisji Europejskiej – GreenBuilding Programme. Mokotów Nova stanowi siedzibę takich firm jak Oriflame, Hyundai Motor Poland, BMW, Medicover, LG Electronics Polska czy też Lego Poland. Całkowita wartość transakcji zakupu wyniosła 121 mln euro.

Dla banku Helaba transakcja jest kolejnym krokiem w stronę rynków nieruchomości w Europie Środkowej – Polsce, Czechach i na Słowacji. W Polsce niemiecki bank jest obecny od 2006 roku.

Tristan Capital Partners, nabywca Mokotów Nova, jest firmą zarządzającą inwestycjami z sektora nieruchomości publicznych i prywatnych w Wielkiej Brytanii i Europie kontynentalnej.


0.0
Tagi: Ghelamco
Napisz pierwszy komentarz