Tork

Jones Lang LaSalle doradcą PHN przy poszukiwaniach partnera

PHN Tower - pierwotna wizualizacja. Obecnie trwają prace nad ostateczną wersją projektu
PHN Tower - pierwotna wizualizacja. Obecnie trwają prace nad ostateczną wersją projektu
Firma Jones Lang LaSalle doradzała PHN w znalezieniu partnera do realizacji biurowca przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie.

PHN i Hochtief Development Poland podpisały umowę, która jest przykładem modelu joint venture typu kapitał i doświadczenie. Firmy wspólnie zrealizują projekt biurowy przy ulicy Świętokrzyskiej 36 w Warszawie (PHN Tower). Podczas poszukiwań partnera do realizacji warszawskiej inwestycji, PHN korzystał z doradztwa Jones Lang LaSalle.

Jako Grupa PHN chcemy koncentrować się na zarządzaniu nieruchomościami, stąd nasza decyzja o realizacji dużych projektów inwestycyjnych wspólnie z Partnerem JV, który ma doświadczenie w procesie deweloperskim. Projekt Świętokrzyska jest naszym flagowym projektem i cieszymy się, że dzięki dużemu zaangażowaniu Zespołu Spółki oraz wsparciu Doradców w tym Jones Lang LaSalle, udało się podpisać umowy z HOCHTIEF Development Poland. Wierzymy głęboko w sukces tego przedsięwzięcia – powiedział Artur Lebiedziński, Członek Rady Nadzorczej PHN S.A.

Cieszymy się, że mogliśmy doradzać PHN w procesie poszukiwania partnera biznesowego do projektu przy ulicy Świętokrzyskiej 36 – komentuje Rory Mepham, Dyrektor Działu Corporate Finance CEE, Jones Lang LaSalle. W tym konkretnym przypadku zawierana jest umowa pomiędzy właścicielem strategicznie zlokalizowanej nieruchomości z dużym potencjałem a wiodącym deweloperem posiadającym szerokie doświadczenie w realizacji projektów o takiej skali. Zawarcie umowy jest potwierdzeniem kompetencji Jones Lang LaSalle Corporate Finance w obszarze tworzenia struktur joint venture typu kapitał i doświadczenie oraz rosnącej popularności tego modelu na polskim rynku nieruchomości.

Jones Lang LaSalle za zadanie miało ustrukturyzowanie oraz zarządzenie wieloetapowym procesem wyboru partnera do modelu joint venture. Rozmowy o współpracy rozpoczęliśmy aż z kilkunastoma podmiotami. Kluczowymi kryteriami w procesie wyboru było posiadanie przez partnera niezbędnego kapitału, doświadczenia i lokalnego zespołu specjalistów do realizacji przedsięwzięcia. Nie bez znaczenia były również tzw. aspekty miękkie – podobne postrzeganie rynku i procesu realizacji inwestycji – opisuje Piotr Piasecki, Associate Director, Corporate Finance CEE, Jones Lang LaSalle.


0.0
Napisz pierwszy komentarz