Assa Abloy

EKO Warsaw Spire zdobywa BREEAM Excellent

Warsaw Spire w Warszawie
Warsaw Spire w Warszawie
Przedstawiciele BRE, podczas targów nieruchomościowym MIPIM w Cannes, wręczyli firmie Ghelamco certyfikat BREEAM Excellent dla projektu Warsaw Spire.

Certyfikat odebrał Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią. Warsaw Spire, warszawski projekt spółki, zdobył ocenę Excellent i jest już ósmym certyfikowanym w systemie BREEAM obiektem w portfolio Ghelamco.

 

Warsaw Spire powstaje w kwartale ulic Grzybowskiej, Łuckiej, Wroniej i Towarowej w Warszawie. Inwestycja ma zostać ukończona na przełomie 2014 i 2015 r. Kompleks składać się będzie z 49-kondygnacyjnego budynku wieżowego (60 000 mkw.) oraz dwóch 15-kondygnacyjnych budynków o powierzchni 20 000 mkw. każdy. Warsaw Spire będzie drugim co do wysokości budynkiem w Polsce, osiągając 220 m. Za projekt architektoniczny obiektu odpowiada pracownia M. & J-M. Jaspers – J. Eyers & Partners oraz Polsko-Belgijska Pracownia Architektury.

 

Pierwszym najemcą kompleksu została agencja Frontex (Europejska Agencja Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich Unii Europejskiej), która zajęła 14 600 mkw. w budynku B.

 

Inwestycja otrzymała rekordowe finansowanie w historii polskiego rynku w wysokości 904 mln zł.


0.0
Napisz pierwszy komentarz