City Space logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoARTSERVIS sp. z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoHAVRE Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoSpectra Development logoOlivia Business Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoNowy Styl Group logoVantage Development S.A. logoINTER-BUD logoPodium Investment logoArchicom logoForbo Flooring Systems Polska logoFYI Commercial Consulting logoAgrobex Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoKontor logoINTERBIURO logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoTétris Poland logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoTorus logoPorto Office A Sp. z o.o. logoBusiness House logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Wiemy, kto wybuduje CEDET

CEDET po modernizacji i rozbudowie
CEDET po modernizacji i rozbudowie
Korporacja Budowlana Doraco została głównym wykonawcą dawnego budynku CEDET.

Realizacja zakłada odrestaurowanie i rozbudowę zabytkowego budynku zlokalizowanego przy ul. Kruczej 50, w którym niegdyś mieścił Centralny Dom Towarowy, zaprojektowany przez duet architektów Zbigniewa Ihnatowicza i Jerzego Romańskiego w latach 50. XX. Gmach CEDET połączy funkcje handlowe z nowoczesnymi biurami i będzie składał się z dwóch części zrewitalizowanego dawnego domu handlowego i nowego budynku u zbiegu ul. Brackiej i Kruczej., który będzie stanowił konstrukcję pokrytą szkłem, wizualnie korespondującą z odrestaurowaną częścią obiektu.

 

CEDET zaoferuje 22 050 mkw. powierzchni, z czego 15 000 mkw. stanowić będą biura klasy A+, a 7050 mkw. - lokale handlowe. Obiekt będzie miał 7 kondygnacji naziemnych i 4 podziemne. Biura ulokowane zostaną na piętrach od 1 do 6, a przestrzenie handlowe na poziomach -1, 0 i +1. Na podziemnych kondygnacjach (-2, -3 oraz -4) dostępny będzie parking ze 140 miejscami postojowymi. Wejście dla użytkowników powierzchni biurowej oraz reprezentacyjny hol znajdą się od strony ul. Kruczej. Lokale handlowe w budynku dostępne będą dla klientów bezpośrednio z ulicy.

 

CEDET będzie certyfikowany w systemie BREEAM na poziomie Excellent. Najemcy budynku korzystać będą mogli z rowerowni wraz z szatniami i prysznicami. Obiekt zostanie również dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Za projekt modernizacji i rozbudowy budynku odpowiada konsorcjum pracowni architektonicznych AMC - Andrzej Chołdzyński i RKW Rhode Kellermann Wawrowsky.

 

Rozpoczęcie prac budowlanych zaplanowano na jesień 2014 roku z zastrzeżeniem przyzwolenia od firmy Immobel, która jest deweloperem inwestycji. Zakończenie budowy nastąpi w pierwszym kwartale 2017 r.

 

Korporacja Budowlana Doraco działa na rynku budowlanym w całej Polsce. Oferuje generalne wykonawstwo projektów inwestycyjnych (wg zasady zaprojektuj i wybuduj). Firma należy do grupy kapitałowej Hass Holding. Spółka podczas 22 lat działalności zrealizowała kilkadziesiąt inwestycji, których wartość przekroczyła kilkaset milionów euro.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra