City Space logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoLC Corp S.A. logoCOTEX Office Centre logoCHB14 logoBusiness House logoKart Sp. z o.o. logoKwiaty dla biura logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoPRO-INVEST S.A. logoSchüco International Polska logoAgrobex Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoDorbud S.A. logoArchicom logoOnyx Business Point logoNowy Styl Group logoLobos Nieruchomości logoGTV Lighting logoINTERBIURO logoGhelamco Poland logoUNIMOR Development S.A. logoSpectra Development logoOlivia Business Centre logoEcho Investment logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoAluprof S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoHAVRE Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoTorus logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoPartner Capital Group logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoVastint Poland Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoPorto Office B Sp. z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

EKO Podsumowanie roku w OBC, część 1

Olivia Four, Tower i Point
Olivia Six
Olivia Business Centre jest największym centrum biznesowo-biurowym na Pomorzu. W 2014 roku kompleks powiększył się, dzięki czemu kolejne firmy otworzyły w nim swoje biura.

W kwietniu oddany do użytku został budynek Olivia Four, a we wrześniu wmurowano kamień węgielny pod Olivia Six. Po ukończeniu tego obiektu Olivia Business Centre stanie się drugim, największym projektem biurowym w Polsce.

 

W 2014 roku do OBC dołączyli nowi najemcy, a oddane do użytku budynki są już zajęte w ok. 85 proc. Jednym z lokatorów centrum biurowego jest Ivona Software, będąca część Amazon w Gdańsku i dostarczająca syntezy mowy. Spółka zajęła 2700 mkw. w Olivia Point i Tower – były to ostatnie wolne powierzchnie w tych budynkach. Nie będzie to jednak stanowiło przeszkody w ekspansji spółki – zapewnia Adam Sikorski, Doradca Zarządu OBC.Centrum zapewnia unikalne możliwości łączenia powierzchni pomiędzy sąsiadującymi budynkami.

 

Biura w Olivia Four otworzyły również firmy takie, jak: Competence Call Center, organizacja audytorsko-doradcza Moore Stephens oraz Schibsted Tech Polska – spółka należąca do Schibsted Media Group, największej norweskiej grupy mediowej. W pierwszej z nich pracować będzie 400 osób, z kolei nawet 500 miejsc pracy w OBC utworzy Epam Systems – firma, wdrażająca projekty IT dla klientów na całym świecie.

 

W OBC pojawiły się także polskie firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Są to Alnet Systems, który tworzy oprogramowania do systemów bezpieczeństwa na całym świecie, Asunto Group, założona w Sopocie młoda firma z branży spożywczej i Omida Group, firma z branży TSL – mówi Agnieszka Zglinicka, odpowiedzialna za komercjalizację w OBC.

 

Rezydentami OBC zostały OSTC Poland, zespół traderów działający na globalnych rynkach finansowych oraz APL, polski producent suplementów i karm dla zwierząt. Dotychczasowi najemcy Olivii odnieśli już znaczne sukcesy - firma HK Finance, dostawca usług kadrowo-płacowych, powiększyła wynajmowaną powierzchnię z powodu szybkiego rozwoju.

 

Sukcesy OBC zostały zauważone przez środowisko branżowe. W 2014 roku zdobyliśmy nagrodę Budowa Roku, Top Inwestycja Komercyjna, Property Prize Trójmiasto. Są one potwierdzeniem najwyższej jakości oferowanych przez nas usług. Nie tylko umocniliśmy swoją pozycję na rynku, ale i przyczyniliśmy się do rozwoju naszego pięknego miasta – komentuje Maciej Grabski, Prezes OBC.

Napisz pierwszy komentarz
Hilton 750x140
mantra