AWIM Grupa Inwestycyjna logoCity Space logoAluprof S.A. logoBusiness House logoSpectra Development logoLC Corp S.A. logoCOTEX Office Centre logoINTERBIURO logoTétris Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoGTV Lighting logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoKontor logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoVantage Development S.A. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoAgrobex Sp. z o.o. logoPodium Investment logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoVastint Poland Sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoHAVRE Sp. z o.o. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoTorus logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoNowy Styl Group logoForbo Flooring Systems Polska logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoEcho Investment logoGhelamco Poland logoPorto Office A Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoArchicom logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

EKO Podsumowanie roku w OBC, część 1

Olivia Four, Tower i Point
Olivia Six
Olivia Business Centre jest największym centrum biznesowo-biurowym na Pomorzu. W 2014 roku kompleks powiększył się, dzięki czemu kolejne firmy otworzyły w nim swoje biura.

W kwietniu oddany do użytku został budynek Olivia Four, a we wrześniu wmurowano kamień węgielny pod Olivia Six. Po ukończeniu tego obiektu Olivia Business Centre stanie się drugim, największym projektem biurowym w Polsce.

 

W 2014 roku do OBC dołączyli nowi najemcy, a oddane do użytku budynki są już zajęte w ok. 85 proc. Jednym z lokatorów centrum biurowego jest Ivona Software, będąca część Amazon w Gdańsku i dostarczająca syntezy mowy. Spółka zajęła 2700 mkw. w Olivia Point i Tower – były to ostatnie wolne powierzchnie w tych budynkach. Nie będzie to jednak stanowiło przeszkody w ekspansji spółki – zapewnia Adam Sikorski, Doradca Zarządu OBC.Centrum zapewnia unikalne możliwości łączenia powierzchni pomiędzy sąsiadującymi budynkami.

 

Biura w Olivia Four otworzyły również firmy takie, jak: Competence Call Center, organizacja audytorsko-doradcza Moore Stephens oraz Schibsted Tech Polska – spółka należąca do Schibsted Media Group, największej norweskiej grupy mediowej. W pierwszej z nich pracować będzie 400 osób, z kolei nawet 500 miejsc pracy w OBC utworzy Epam Systems – firma, wdrażająca projekty IT dla klientów na całym świecie.

 

W OBC pojawiły się także polskie firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Są to Alnet Systems, który tworzy oprogramowania do systemów bezpieczeństwa na całym świecie, Asunto Group, założona w Sopocie młoda firma z branży spożywczej i Omida Group, firma z branży TSL – mówi Agnieszka Zglinicka, odpowiedzialna za komercjalizację w OBC.

 

Rezydentami OBC zostały OSTC Poland, zespół traderów działający na globalnych rynkach finansowych oraz APL, polski producent suplementów i karm dla zwierząt. Dotychczasowi najemcy Olivii odnieśli już znaczne sukcesy - firma HK Finance, dostawca usług kadrowo-płacowych, powiększyła wynajmowaną powierzchnię z powodu szybkiego rozwoju.

 

Sukcesy OBC zostały zauważone przez środowisko branżowe. W 2014 roku zdobyliśmy nagrodę Budowa Roku, Top Inwestycja Komercyjna, Property Prize Trójmiasto. Są one potwierdzeniem najwyższej jakości oferowanych przez nas usług. Nie tylko umocniliśmy swoją pozycję na rynku, ale i przyczyniliśmy się do rozwoju naszego pięknego miasta – komentuje Maciej Grabski, Prezes OBC.


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Podium Park banner duży
mantra