Art-Deweloper Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoARTSERVIS sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoHAVRE Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoTétris Poland logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoPodium Investment logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoKontor logoLC Corp S.A. logoGhelamco Poland logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoINTER-BUD logoCOTEX Office Centre logoVastint Poland Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoTorus logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoEcho Investment logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoBusiness House logoVantage Development S.A. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoArchicom logoINTERBIURO logoUNIMOR Development S.A. logoCity Space logoSpectra Development logoAluprof S.A. logoNowy Styl Group logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Za kilka miesięcy ruszy budowa biurowo-handlowej części Konesera

Koneser
Koneser
W połowie br. BBI Development i Liebrech & Wood rozpoczną realizację centralnej, biurowo-handlowej części swojej inwestycji na terenie byłej fabryki wódki Koneser.

Obecnie na terenie byłej fabryki wódek Koneser kończymy pierwszy etap budowy loftów i soft loftów, a w połowie br. wraz z naszym partnerem firmą Liebrecht & Wood planujemy rozpoczęcie budowy drugiego centrum biurowego wraz z częścią handlową o powierzchni około 47 000 mkw. – mówi Michał Skotnicki, prezes zarządu BBI Development. – To trochę mniej niż ma wysokościowiec Złota 44 w centrum stolicy czy Plac Unii, który oddaliśmy jesienią 2013 roku. Będzie to więc inwestycja, która zmieni prawą stronę Wisły w dobrym tego słowa znaczeniu.

 

W ramach inwestycji prowadzonej na obszarze o powierzchni ok. 5 hektarów powstanie w sumie 75 000 mkw. powierzchni użytkowej, na której znajdą się m.in. jedne z pierwszych soft loftów w Warszawie. Chcemy razem z Grupą Pernod Ricard Polish Vodka Association urządzić na terenie kompleksu muzeum wódki oraz hotel z centrum konferencyjnym i setką pokoi o wysokim standardzie – zapowiada Michał Skotnicki. – Będzie to wyjątkowa inwestycja: połączenie zabytków z nowoczesnością.

 

Zdaniem prezesa BBI Development uruchomiony w październiku 2013 roku biurowiec Plac Unii potrzebuje jeszcze trochę czasu, aby osiągnąć optymalne wyniki. Jak wynika z raportu badającej rynek nieruchomości firmy Knight Frank, współczynnik pustostanów biurowych w Warszawie wynosi ok. 15 proc., a na stołecznym rynku jest obecnie około 600 000 mkw. niewynajętej lub czekającej na kupca powierzchni biurowej i ciągle jej przybywa.

 

Liczba klientów Placu Unii rośnie z miesiąca na miesiąc, ale na pełne rozwinięcie centrum handlowego potrzeba trzech, czterech lat – przekonuje Skotnicki. – Z kolei część biurowa, która ma 41 000 mkw powierzchni użytkowej, jest wynajęta już w prawie 70 proc. i z każdym miesiącem mamy kolejnych najemców w klasie A. Trzeba pamiętać, że jest to Centralny Obszar Biznesu. Połączenie biur, handlu i prestiżowego miejsca sprawia, że mimo dużej podaży na rynku wciąż znajdujemy nowych najemców.

 

Spółka pracuje nad pozyskiwaniem nowych tego typu lokalizacji i raz na rok lub dwa lata stara się ogłaszać kolejne inwestycje. W br. planujemy jeszcze rozpoczęcie budowy Centrum Marszałkowska na terenie dawnego domu towarowego „Sezam” – informuje Skotnicki. – W tej chwili trwa tam rozbiórka. Powstanie budynek o powierzchni 15 000 mkw., w którym znajdą się biura (11 000 mkw.) i lokale usługowe (4000 mkw.). Będzie to pierwszy obiekt na terenie Warszawy mający bezpośrednie połączenie z metrem i to na przecięciu dwóch linii. Prac rozpoczną się najprawdopodobniej w trzecim kw. tego roku. Budowa potrwa mniej więcej dwa lata. Chcielibyśmy oddać gotowy obiekt po drugim kwartale 2017 roku.

 

Po trzech kwartałach ubiegłego roku przychody z inwestycji notowanej na rynku podstawowym spółki BBI Development wyniosły 25,6 mln zł i były niższe niż w analogicznym okresie 2013 roku o ponad połowę. Spółka zanotowała w tym czasie stratę netto w wysokości 5,6 mln zł wobec zysku w wysokości niemal 2 mln zł rok wcześniej.


0.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Warszawiak1978 :
Na Pradze duże zmiany rozpoczęły się wraz z budową Stadionu Narodowego i drugiej linii metra. Kolejną dużą inwestycją jest właśnie to co się dzieje w Koneserze i muszę przyznać, że zapowiada się kolejne ciekawe miejsce gdzie można będzie spędzić czas czy iść na zakupy. Oglądałem wizualizacje tego miejsca i naprawdę zapowiada się fajnie, taki lokalny miejski kwartał. Liczę, że po Koneserze pojawią się następne a Praga zyska wiele fajnych miejsc.
17 lutego 2015 14:00
Podium Park banner duży
mantra