bcb wrzesień 2020

Za kilka miesięcy ruszy budowa biurowo-handlowej części Konesera

Koneser
Koneser
W połowie br. BBI Development i Liebrech & Wood rozpoczną realizację centralnej, biurowo-handlowej części swojej inwestycji na terenie byłej fabryki wódki Koneser.

Obecnie na terenie byłej fabryki wódek Koneser kończymy pierwszy etap budowy loftów i soft loftów, a w połowie br. wraz z naszym partnerem firmą Liebrecht & Wood planujemy rozpoczęcie budowy drugiego centrum biurowego wraz z częścią handlową o powierzchni około 47 000 mkw. – mówi Michał Skotnicki, prezes zarządu BBI Development. – To trochę mniej niż ma wysokościowiec Złota 44 w centrum stolicy czy Plac Unii, który oddaliśmy jesienią 2013 roku. Będzie to więc inwestycja, która zmieni prawą stronę Wisły w dobrym tego słowa znaczeniu.

 

W ramach inwestycji prowadzonej na obszarze o powierzchni ok. 5 hektarów powstanie w sumie 75 000 mkw. powierzchni użytkowej, na której znajdą się m.in. jedne z pierwszych soft loftów w Warszawie. Chcemy razem z Grupą Pernod Ricard Polish Vodka Association urządzić na terenie kompleksu muzeum wódki oraz hotel z centrum konferencyjnym i setką pokoi o wysokim standardzie – zapowiada Michał Skotnicki. – Będzie to wyjątkowa inwestycja: połączenie zabytków z nowoczesnością.

 

Zdaniem prezesa BBI Development uruchomiony w październiku 2013 roku biurowiec Plac Unii potrzebuje jeszcze trochę czasu, aby osiągnąć optymalne wyniki. Jak wynika z raportu badającej rynek nieruchomości firmy Knight Frank, współczynnik pustostanów biurowych w Warszawie wynosi ok. 15 proc., a na stołecznym rynku jest obecnie około 600 000 mkw. niewynajętej lub czekającej na kupca powierzchni biurowej i ciągle jej przybywa.

 

Liczba klientów Placu Unii rośnie z miesiąca na miesiąc, ale na pełne rozwinięcie centrum handlowego potrzeba trzech, czterech lat – przekonuje Skotnicki. – Z kolei część biurowa, która ma 41 000 mkw powierzchni użytkowej, jest wynajęta już w prawie 70 proc. i z każdym miesiącem mamy kolejnych najemców w klasie A. Trzeba pamiętać, że jest to Centralny Obszar Biznesu. Połączenie biur, handlu i prestiżowego miejsca sprawia, że mimo dużej podaży na rynku wciąż znajdujemy nowych najemców.

 

Spółka pracuje nad pozyskiwaniem nowych tego typu lokalizacji i raz na rok lub dwa lata stara się ogłaszać kolejne inwestycje. W br. planujemy jeszcze rozpoczęcie budowy Centrum Marszałkowska na terenie dawnego domu towarowego „Sezam” – informuje Skotnicki. – W tej chwili trwa tam rozbiórka. Powstanie budynek o powierzchni 15 000 mkw., w którym znajdą się biura (11 000 mkw.) i lokale usługowe (4000 mkw.). Będzie to pierwszy obiekt na terenie Warszawy mający bezpośrednie połączenie z metrem i to na przecięciu dwóch linii. Prac rozpoczną się najprawdopodobniej w trzecim kw. tego roku. Budowa potrwa mniej więcej dwa lata. Chcielibyśmy oddać gotowy obiekt po drugim kwartale 2017 roku.

 

Po trzech kwartałach ubiegłego roku przychody z inwestycji notowanej na rynku podstawowym spółki BBI Development wyniosły 25,6 mln zł i były niższe niż w analogicznym okresie 2013 roku o ponad połowę. Spółka zanotowała w tym czasie stratę netto w wysokości 5,6 mln zł wobec zysku w wysokości niemal 2 mln zł rok wcześniej.


2.0
Dodaj nowy komentarz
Komentarze 1
Warszawiak1978 :
Na Pradze duże zmiany rozpoczęły się wraz z budową Stadionu Narodowego i drugiej linii metra. Kolejną dużą inwestycją jest właśnie to co się dzieje w Koneserze i muszę przyznać, że zapowiada się kolejne ciekawe miejsce gdzie można będzie spędzić czas czy iść na zakupy. Oglądałem wizualizacje tego miejsca i naprawdę zapowiada się fajnie, taki lokalny miejski kwartał. Liczę, że po Koneserze pojawią się następne a Praga zyska wiele fajnych miejsc.
17 lutego 2015 14:00