Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Outsourcing inżynierii mechanicznej w OBC

Sii w Olivia Business Centre
Sii w Olivia Business Centre
Gdański oddział firmy Sii, który dotychczas realizował projekty IT, poszerza profil swojej działalności o branżę mechaniczną. W Polsce outsourcing inżynierii mechanicznej dopiero raczkuje.

Na światowym rynku outsourcingu w obszarze IT i nowych technologii firma Sii funkcjonuje już od wielu lat. Jej gdański oddział, mieszczący się w kompleksie Olivia Business Centre sukcesywnie rozszerzał zakres oferowanych usług o branże, takie jak robotyka czy automatyka. Ostatnio przedsiębiorstwo wkroczyło na pole inżynierii mechanicznej i pneumatyki.

 

Outsourcing inżynierii mechanicznej jest zjawiskiem dosyć nowym w Polsce, mimo iż w Europie Zachodniej kierunek ten funkcjonuje już dość prężnie. W Gdańsku firma Sii podjęła decyzję o rozwoju usług w tym kierunku, stając się tym samym jedną z nielicznych organizacji w Polsce o takim profilu. Na bieżąco monitorujemy potrzeby biznesu i elastycznie dopasowujemy się do oczekiwań naszych partnerów, którzy coraz częściej zgłaszają się do nas z zapytaniem o wsparcie przy projektach inżynierii mechanicznej - komentuje Michael Desmurs, Dyrektor Sii Gdańsk.

 

O nowo powstającym trendzie w inżynierii mechanicznej, który skłonił gdańską Sii do ekspansji, opowiada Adam Torebko, Mechanical Engineering Manager w Sii: Fabryki produkcyjne muszą coraz bardziej koncentrować się na ich głównych celach biznesowych, procesach i zasobach ludzkich, przez co zaczynają poszukiwać wsparcia z zewnątrz – głównie ze względu na oszczędzenie czasu i pieniędzy – przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości. Warto podkreślić, że praca inżyniera mechanika w firmie outsourcingowej jest atrakcyjna ze względu na różnorodność projektów, jakie mogą oni realizować w wielu różnych branżach. Nasi specjaliści aktualnie realizują projekty dla klientów na całym świecie – zaczynając od Stanów Zjednoczonych, przez Brazylię, Indie, aż po Chiny – dodaje Adam Torebko.

 

W ramach rozwoju inżynierii mechanicznej Sii rozpoczyna współpracę z trójmiejskimi uczelniami. Przede wszystkim chcemy wspierać studentów z uczelni technicznych oferując im praktyki u naszych partnerów biznesowych. Moim osobistym marzeniem jest to, aby inżynierowie mogli pisać prace inżynierskie czy magisterskie, wykonując różne projekty z naszymi klientami. Korzyści odczuje zarówno student, jak i Sii, które będzie miało szansę wykształcić potencjalnego, kompetentnego pracownika – wyjaśnia Mechanical Engineering Manager w Sii.

 

Sii zmierza do specjalizacji w projektowaniu przemysłowym oraz koncepcyjnym, a także rozwija i integruje systemy mechaniczne. Jej inżynierowie są odpowiedzialni za wdrażanie rozwiązań w fabrykach i zakładach przemysłowych, rozsianych po całym świecie. Sii w 8 oddziałach w całej Polsce zatrudnia ponad 2000 pracowników. Firma jest czołowym dostawcą usług IT i inżynierii przemysłowej. W gdańskim oddziale pracuje aktualnie ponad 550 specjalistów. Do końca 2015 trójmiejski zespół będzie liczył 700 osób.

 

Gdański odział Sii mieści się w centrum biurowym Olivia Business Centre. Oprócz najnowocześniejszych biur w OBC dostępne są m.in. 3 niezależne centra konferencyjne, inkubator przedsiębiorczości z biurami typu instant office, przedszkole, żłobek, centrum medyczne Medicover, apteka, restauracja, kawiarnia Starbucks, sushi bar, sklep, salon fryzjerski, 3 banki, bankomat, salon sprzedaży Energa oraz notariusz, a w najbliższym czasie planowane jest otwarcie kolejnej restauracji. Centrum posiada dużą liczbę miejsc parkingowych, także bezpłatnych, oraz szatnie dla rowerzystów.

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra