Kinnarps Polska Sp. z o.o.

Ghelamco Poland na MIPIM 2016

Sienna Towers
Warsaw Spire
Podczas targów MIPIM, które odbędą się w dniach 15-18 marca br. w Palais des Festivals w Cannes, firma Ghelamco Poland zaprezentuje trzy inwestycje: Warsaw Spire, Sienna Towers, a także projekt Warszawa Gdańska.

Podczas największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia w sektorze nieruchomości – targów MIPIM – które odbędzie się w dniach 15-18 marca br. w Palais des Festivals w Cannes, firma Ghelamco Poland zaprezentuje trzy inwestycje – prawie ukończony projekt Warsaw Spire, realizowany kompleks trzech budynków Sienna Towers, a także projekt Warszawa Gdańska, który został przygotowany wspólnie ze spółką Xcity.

W tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia działalności Ghelamco w Polsce. Mamy ugruntowaną pozycję na rynku, rekordowe wyniki najmu i portfolio już ponad 1 mln mkw. ukończonej powierzchni biurowej, mieszkaniowej, handlowej i magazynowej w Polsce. Nasz każdy kolejny projekt wnosi wartość dodaną dla miasta, dlatego co roku z dumą reprezentujemy Warszawę jako partner na oficjalnym stoisku. W 2016 r. oddamy do użytku ponad 131 000 mkw. powierzchni biurowej oraz będziemy realizować inwestycje obejmujące 265 000 mkw., w tym projekty Sienna Towers i Warszawa Gdańska – mówi Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Oficjalne otwarcie kompleksu Warsaw Spire zaplanowano na 12 maja br. Projekt, składający się z 220-metrowego wieżowca oraz dwóch 55-metrowych budynków sąsiadujących, znajduje się na warszawskiej Woli przy Rondzie Daszyńskiego. Inwestycja zaoferuje łącznie 109 000 mkw. powierzchni biurowej. W kompleksie, który jest już wynajęty w niemal 80 proc., swoje siedziby ulokują Adecco Poland, Benefit Systems, Bilfinger HSG Facility Management, BNP Paribas Securities Services, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Daftcode, Frontex, Ghelamco Poland, JLL, oraz Samsung. Warsaw Spire zostanie zaprezentowany w Cannes wraz z projektem placu Europejskiego, czyli ogólnodostępnej przestrzeni miejskiej.

Obecnie w trakcie realizacji jest również kolejny projekt Ghelamco – kompleks Sienna Towers – który dostarczy na rynek 107 000 mkw. W trzech budynkach wieżowych – dwa o wysokości 130 m i jeden 86 m – znajdzie się powierzchnia biurowa, handlowa i konferencyjna.  

Kolejnym projektem jest Warszawa Gdańska, który zostanie zrealizowany w ramach współpracy publiczno-prywatnej z PKP. Rozpoczęcie inwestycji obejmującej budowę nowoczesnego budynku dworca, kompleksu obiektów biurowo-usługowych oraz stworzenie przestrzeni publicznej zaplanowano na II poł. 2016 r.  


0.0
Napisz pierwszy komentarz
mantra