Agrobex Sp. z o.o. logoPodium Investment logoFYI Commercial Consulting logoTétris Poland logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoINTERBIURO logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoHAVRE Sp. z o.o. logoRIS Kotes logoBusiness House logoVantage Development S.A. logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoUNIMOR Development S.A. logoKart Sp. z o.o. logoARTSERVIS sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSpectra Development logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoCOTEX Office Centre logoAluprof S.A. logoKwiaty dla biura logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoGTV Lighting logoCity Space logoPorto Office A Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-BUD logoDEVCO Sp. z.o.o. logoTorus logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Warszawa: zakończono budowę kluczowego projektu biurowego

Warsaw Spire
Warsaw Spire fot. materiały prasowe
Oficjalnie zakończone zostały prace związane z realizacją ostatniego etapu kompleksu Warsaw Spire.

120 000 m sześc. betonu, 13 000 ton stali, 52 000 mkw. szklanej elewacji – to tylko niektóre liczby pokazujące jak dużym przedsięwzięciem była właśnie zakończona budowa kompleksu biurowego Warsaw Spire, przy budowie, którego w kluczowych momentach pracowało nawet 1200 osób. 220-metrowy budynek A wchodzący w skład kompleksu Warsaw Spire uzyskał prawomocne pozwolenie na użytkowanie.

 

Warsaw Spire to jedna z największych inwestycji biurowych realizowanych w ostatnich latach w Polsce. Kompleks składający się z dwóch 55-metrowych budynków oraz 220-metrowej wieży dostarczy na stołeczny rynek biurowy łącznie 109 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Projekt otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Realizacja projektu rozpoczęła się w połowie 2011 r. Kompleks został zaprojektowany przez przez zespół architektów z belgijskiej pracowni architektonicznej M. & J-M. Jaspers – J. Eyers & Partners we współpracy z polsko-belgijską Pracownią Architektury – Projekt. Inwestorem, deweloperem i generalnym wykonawcą inwestycji jest firma Ghelamco Poland.

 

Pierwszym etapem oddanym do użytku w 2014 r. był budynek B. Następnie, w grudniu 2015, pozwolenie na użytkowanie uzyskał budynek C. W połowie maja br. oficjalnie otwarty zostanie budynek A, na który składa się najwyższa wieża kompleksu Warsaw Spire.

 

Zobacz prezentację kompleksu Warsaw Spire 

 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra