Business House logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoCity Space logoSchüco International Polska logoDEVCO Sp. z.o.o. logoCOTEX Office Centre logoAgrobex Sp. z o.o. logoDorbud S.A. logoPartner Capital Group logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoUNIMOR Development S.A. logoHAVRE Sp. z o.o. logoLC Corp S.A. logoLobos Nieruchomości logoTorus logoAluprof S.A. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoKart Sp. z o.o. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCHB14 logoINTERBIURO logoPRO-INVEST S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoGTV Lighting logoGhelamco Poland logoEcho Investment logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoArchicom logoKwiaty dla biura logoPorto Office B Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoOlivia Business Centre logoOnyx Business Point logoOmnitech Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoSpectra Development logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
raport wyd 2017

Łódzki rynek biurowy w pigułce

Wizualizacja siedziby mBanku w Łodzi, fot. Ghelamco
Wizualizacja siedziby mBanku w Łodzi, fot. Ghelamco
W stolicy województwa łódzkiego zanotowano najniższy poziom współczynnika powierzchni niewynajętej od 8 lat – wynika z trzeciej części raportu „Potencjał rozwoju usług dla biznesu”.

Jak wynika z trzeciej części raportu „Potencjał rozwoju usług dla biznesu”, przygotowanego przez firmę Colliers International i Adecco, w Łodzi odnotowano najniższy poziom współczynnika powierzchni niewynajętej od 8 lat. Sytuacja ta spowodowała, iż deweloperzy rozpoczęli realizację planowanych projektów biurowych. Obecnie w trakcie budowy jest aż 94 000 mkw., z czego niemal 80 proc. znajduje się w 4 projektach. Największy z nich to Przystanek mBank oferujący 24 000 mkw. Budynek, realizowany przez firmę Ghelamco Poland, powstaje w formule build-to-suit dla mBank. Transakcja dotycząca wynajmu całej dostępnej powierzchni został podpisana przez dewelopera i bank w ubiegłym roku. Tak duża umowa najmu miała wpływ na ubiegłoroczny popyt, który osiągnął w Łodzi 63 600 mkw.  

Od stycznia do grudnia 2015 r. łódzki rynek wzbogacił się o 20 000 mkw. znajdujące się w 4 inwestycjach. Tym samym całkowite zasoby powierzchni biurowej w mieście wynoszą blisko 262 000 mkw. Wiele dostępnych biur w mieści się na terenie dawnych budynków pofabrycznych. Jedną z tego typu inwestycji jest biurowiec przy ul. Kopcińskiego 79, który znajduje się na miejscu fabryki trykotów Henryka Dziambora. Obiekt jest trzecim etapem Centrum Biznesu Kopcińskiego, inwestycji należacej do firmy HammerMed Nieruchomości. Budynek oferuje 2900 mkw. powierzchni użytkowej.          

W trzeciej części raportu „Potencjał rozwoju usług dla biznesu” analizie poddano sześć miast w Polsce Centralnej: Warszawę, Poznań, Łódź, Lublin, Zieloną Górę oraz Radom. Opracowanie ma na celu ukazanie potencjału kadrowego oraz analizę nieruchomości biurowych dla rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu.
 

Napisz pierwszy komentarz
CHB 14 Big
mantra