Agrobex Sp. z o.o. logoForbo Flooring Systems Polska logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoDom-Bud M. Szaflarski Spółka Jawna logoDEVCO Sp. z.o.o. logoHAVRE Sp. z o.o. logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoAluprof S.A. logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoTorus logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoINTER-BUD logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoFYI Commercial Consulting logoOlivia Business Centre logoKwiaty dla biura logoBusiness House logoGalicyjska Investment Sp. z o.o. logoTétris Poland logoRIS Kotes logoVantage Development S.A. logoCOTEX Office Centre logoUNIMOR Development S.A. logoKart Sp. z o.o. logoPodium Investment logoARTSERVIS sp. z o.o. logoPrzedsiębiorstwo Budowlane START logoVastint Poland Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoSpectra Development logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPorto Office A Sp. z o.o. logoINTERBIURO logoCity Space logoGTV Lighting logoBałtyckie Centrum Biznesu Sp. z o.o. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo
Raport 2018

Łódzki rynek biurowy w pigułce

Wizualizacja siedziby mBanku w Łodzi, fot. Ghelamco
Wizualizacja siedziby mBanku w Łodzi, fot. Ghelamco
W stolicy województwa łódzkiego zanotowano najniższy poziom współczynnika powierzchni niewynajętej od 8 lat – wynika z trzeciej części raportu „Potencjał rozwoju usług dla biznesu”.

Jak wynika z trzeciej części raportu „Potencjał rozwoju usług dla biznesu”, przygotowanego przez firmę Colliers International i Adecco, w Łodzi odnotowano najniższy poziom współczynnika powierzchni niewynajętej od 8 lat. Sytuacja ta spowodowała, iż deweloperzy rozpoczęli realizację planowanych projektów biurowych. Obecnie w trakcie budowy jest aż 94 000 mkw., z czego niemal 80 proc. znajduje się w 4 projektach. Największy z nich to Przystanek mBank oferujący 24 000 mkw. Budynek, realizowany przez firmę Ghelamco Poland, powstaje w formule build-to-suit dla mBank. Transakcja dotycząca wynajmu całej dostępnej powierzchni został podpisana przez dewelopera i bank w ubiegłym roku. Tak duża umowa najmu miała wpływ na ubiegłoroczny popyt, który osiągnął w Łodzi 63 600 mkw.  

Od stycznia do grudnia 2015 r. łódzki rynek wzbogacił się o 20 000 mkw. znajdujące się w 4 inwestycjach. Tym samym całkowite zasoby powierzchni biurowej w mieście wynoszą blisko 262 000 mkw. Wiele dostępnych biur w mieści się na terenie dawnych budynków pofabrycznych. Jedną z tego typu inwestycji jest biurowiec przy ul. Kopcińskiego 79, który znajduje się na miejscu fabryki trykotów Henryka Dziambora. Obiekt jest trzecim etapem Centrum Biznesu Kopcińskiego, inwestycji należacej do firmy HammerMed Nieruchomości. Budynek oferuje 2900 mkw. powierzchni użytkowej.          

W trzeciej części raportu „Potencjał rozwoju usług dla biznesu” analizie poddano sześć miast w Polsce Centralnej: Warszawę, Poznań, Łódź, Lublin, Zieloną Górę oraz Radom. Opracowanie ma na celu ukazanie potencjału kadrowego oraz analizę nieruchomości biurowych dla rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu.
 


0.0
Napisz pierwszy komentarz
Galicyjska - duży
mantra