DEVCO Sp. z.o.o. logoBusiness House logoWOMAK HOLDING logoKart Sp. z o.o. logoPartner Capital Group logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoEURO STYL Sp. z o.o. Sp. K. logoCOTEX Office Centre logoCity Space logoHAVRE Sp. z o.o. logoSchüco International Polska logoTorus logoINTERBIURO logoSawig Invest Group logoCHB14 logoLobos Nieruchomości logoPorto Office B Sp. z o.o. logoBREMA Sp. z.o.o. logoGrupa kapitałowa DL Invest Group logoArchicom logoAluprof S.A. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoPRO-INVEST S.A. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoKwiaty dla biura logoDorbud S.A. logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoPlac Zamkowy – Business with Heritage/ Senatorska Investment Sp. z o.o. logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoEcho Investment logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoOmnitech Sp. z o.o. logoUNIMOR Development S.A. logoEcophon Saint-Gobain logoNowy Styl Group logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoVastint Poland Sp. z o.o. logoHexagon logoKarimpol Polska Sp. z o.o. logoDoradztwo i Zarządzanie Sp. z o.o. logoALLCON INVESTMENT logoTriGranit Corporation logoGhelamco Poland logoFYI Commercial Consulting logoOlivia Business Centre logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

Łódzki rynek biurowy w pigułce

Wizualizacja siedziby mBanku w Łodzi, fot. Ghelamco
Wizualizacja siedziby mBanku w Łodzi, fot. Ghelamco
W stolicy województwa łódzkiego zanotowano najniższy poziom współczynnika powierzchni niewynajętej od 8 lat – wynika z trzeciej części raportu „Potencjał rozwoju usług dla biznesu”.

Jak wynika z trzeciej części raportu „Potencjał rozwoju usług dla biznesu”, przygotowanego przez firmę Colliers International i Adecco, w Łodzi odnotowano najniższy poziom współczynnika powierzchni niewynajętej od 8 lat. Sytuacja ta spowodowała, iż deweloperzy rozpoczęli realizację planowanych projektów biurowych. Obecnie w trakcie budowy jest aż 94 000 mkw., z czego niemal 80 proc. znajduje się w 4 projektach. Największy z nich to Przystanek mBank oferujący 24 000 mkw. Budynek, realizowany przez firmę Ghelamco Poland, powstaje w formule build-to-suit dla mBank. Transakcja dotycząca wynajmu całej dostępnej powierzchni został podpisana przez dewelopera i bank w ubiegłym roku. Tak duża umowa najmu miała wpływ na ubiegłoroczny popyt, który osiągnął w Łodzi 63 600 mkw.  

Od stycznia do grudnia 2015 r. łódzki rynek wzbogacił się o 20 000 mkw. znajdujące się w 4 inwestycjach. Tym samym całkowite zasoby powierzchni biurowej w mieście wynoszą blisko 262 000 mkw. Wiele dostępnych biur w mieści się na terenie dawnych budynków pofabrycznych. Jedną z tego typu inwestycji jest biurowiec przy ul. Kopcińskiego 79, który znajduje się na miejscu fabryki trykotów Henryka Dziambora. Obiekt jest trzecim etapem Centrum Biznesu Kopcińskiego, inwestycji należacej do firmy HammerMed Nieruchomości. Budynek oferuje 2900 mkw. powierzchni użytkowej.          

W trzeciej części raportu „Potencjał rozwoju usług dla biznesu” analizie poddano sześć miast w Polsce Centralnej: Warszawę, Poznań, Łódź, Lublin, Zieloną Górę oraz Radom. Opracowanie ma na celu ukazanie potencjału kadrowego oraz analizę nieruchomości biurowych dla rozwoju sektora nowoczesnych usług dla biznesu.
 

Napisz pierwszy komentarz
real connect 2017
mantra