ReflexSun.eu – SizeFlex Sp. z o.o. logoEURO STYL Spółka Akcyjna logoCHB14 logoKinnarps Polska Sp. z o.o. logoBusiness House logoUNIMOR Development S.A. logoFabryka Mebli Biurowych MDD logoFlowcrete Polska Sp. z o.o. logoNowy Styl Group logoSchüco International Polska logoVastint Poland Sp. z o.o. logoTorus logoEcho Investment logoPRO-INVEST S.A. logoGhelamco Poland logoKart Sp. z o.o. logoCity Office logoMIX Biura Sp. z o.o. sp.k. logoGTV Lighting logoKwiaty dla biura logoAWIM Grupa Inwestycyjna logoCOTEX Office Centre logoOcean Plaza Sp. z o.o. logoCity Space logoOlivia Business Centre logoBC INVESTMENTS sp z o.o. logoGdańska Fundacja Przedsiębiorczości logoPorto Office B Sp. z o.o. logoAgrobex Sp. z o.o. logoGłówka Pracuje logoFYI Commercial Consulting logoWEKTRA HOLDING Sp. z o.o. logoSpectra Development logoHAVRE Sp. z o.o. logoCentrum Techniki Okrętowej S.A. logoDEVCO Sp. z.o.o. logoINTER-MAR Stanisław Marzec logoOmnitech Sp. z o.o. logoHAMMERMED II sp. z o.o. Nieruchomości S.K. logoLC Corp S.A. logoOnyx Business Point logoArt-Deweloper Sp. z o.o. logoAluprof S.A. logoArchicom logoINTERBIURO logoTętnowski Development Sp. z o.o. logoLobos Nieruchomości logo
Kuczek-Maruta Kancelaria Radców Prawnych logo

GTC debiutuje w Johannesburgu

Debiut GTC na giełdzie w Johannesburgu
Debiut GTC na giełdzie w Johannesburgu
Globe Trade Centre SA został pierwszą polską spółką notowaną na giełdzie w Johannesburgu („JSE”). GTC oferuje południowoafrykańskim inwestorom portfolio nieruchomości o wartości 1,3 mld euro.

Deweloper i właściciel nieruchomości komercyjnych działający w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej będzie notowany w sektorze “Własność i Budowa Nieruchomości” JSE. Jednak to Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie nadal pozostanie podstawową giełdą, na której notowane będą akcje GTC.

 

Jestem niezwykle podekscytowany naszym dzisiejszym debiutem w Johannesburgu! Jako pierwsza polska spółka notowana na JSE oferujemy południowoafrykańskim inwestorom zbalansowane portfolio o wartości 1,3 mld euro z atrakcyjną stopą zwrotu, w postaci najwyższej jakości nieruchomości w Polsce oraz stolicach najszybciej rozwijających się państw w regionie Europy Środkowowschodniej i Południowowschodniej. Mamy do zaoferowania istotny potencjał ekonomiczny oraz zabezpieczony harmonogram realizacji unikalnych projektów o znaczącym potencjale wzrostu wartości aktywów netto (NAV) – powiedział Thomas Kurzmann, prezes zarządu GTC.

 

GTC jest właścicielem oraz deweloperem przestrzeni biurowych i handlowych klasy A w całej Polsce, a także w Budapeszcie, Bukareszcie, Belgradzie oraz Zagrzebiu. Na dzień 31 grudnia 2015 r. w portfolio firmy znajdowało się 25 wiodących nieruchomości komercyjnych (w tym 20 nieruchomości biurowych) łącznie oferujących ponad 524 000 mkw. przestrzeni komercyjnej. W 2015 r. doszło do zmiany w strategii spółki, która z działalności tylko deweloperskiej przeszła do roli dewelopera i zarządcy nieruchomości. GTC jako cel stawia sobie poszerzenie portfela poprzez nabywanie nieruchomości w Polsce, a także w wyróżniających się potencjałem rozwoju stolicach krajów z Europy Środkowo-Wschodniej i Południowo-Wschodniej. Akcje GTC SA notowane są od 2004 r. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, w indeksie WIG30 oraz na Giełdzie Papierów Wartościowych w Johannesburgu. Walory spółki wchodzą także w skład międzynarodowego indeksu Dow Jones STOXX Eastern Europe 300 index.

 

Napisz pierwszy komentarz
mantra